سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۳ شوال ۱۴۴۵ | Apr 23, 2024
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی

حوزه/ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم گفت: در این دروه از مسابقات قرآن بیش از ۱۱۰ کشور حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در تهران، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین اختتامیه و معرفی قهرمانان قرآنی چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران که عصر امروز چهارشنبه، دوم اسفندماه در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار کرد: خدا را شاکریم که این دوره از مسابقات قرآن کریم با حضور قوی و اثرگذار قرا و حفاظی از کشورهای مختلف برگزار شد. در این دروه از مسابقات بیش از ۱۱۰ کشور حضور داشتند و امروز میزبان بیش از ۴۰ کشور هستیم که همه این اتفاقات و حضور مایه شکرگزاری به درگاه خداوند متعال است.

وی افزود: خدای متعال را شاکریم که نعمت زیستن در چنین جامعه قرآنی را به همه ما عنایت کرده است و حتما بهره والای این امر نثار روح ملکوتی امام راحل و عظیم الشان ما است که این نهضت قرآنی را در کشور عزیزمان بنیان نهادند و همچنین رهبر عزیز، حکیم و فرازنه قرآنی ما که پرچمدار فعالیت‌های قرآنی در کشورمان هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هدف‌گذاری جمهوری اسلامی ایران در حوزه قرآن، روخوانی قرآن توسط همه جامعه عزیز ایرانی و تربیت ۱۰ میلیون حافظ در کشور است، تصریح کرد: برای رسیدن به این قله مسیری را باید طی کنیم. امروز اعداد و ارقام نشان می‌دهد که باید یک عزم جدی در میان همه بخش‌ها برای رسیدن به هدف‌گذاری اعلام شده، اتفاق بیفتد.

وی خطاب به حجت الاسلام والمسلمین قمی که به تازگی ریاست شورای تبلیغ و توسعه فعالیت‌های قرآنی را عهده‌دار شده‌اند، گفت: از ایشان خواهش دارم که با همکاری همه دستگاه‌های قرآنی‌محور، قرارگاه حفظ قرآن و رسیدن به این نقطه را پایه‌گذاری کنند. همگی ما در خدمتشان هستیم تا بتوانیم این مطالبه دقیق و حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب را با یک حرکت جهادی جلو ببریم.

اسماعیلی اظهار کرد: ما در فعالیت‌های قرآنی مفتخر به حضور قوی جریان‌های مردمی از بسیاری از استان‌ها، شهرها و روستاهای دور و نزدیک در کشور هستیم و امروز شمیم دلنواز قرآن از جای جای کشور به گوش می‌رسد که این امر، فضا را برای کارهای بنیادی در این حوزه تسهیل می‌کند.

وی با بیان اینکه در قدم اول ۴ هزار مسجد را به‌عنوان کانون‌های قرآنی افتتاح کرده‌ایم، گفت: امیدواریم با سرعت بالا در ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بتوانیم این فضا را قرآنی‌تر از همیشه جلو ببریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد هم به همین نحو است و آموزش قرآن به خوبی جریان دارد. امروز بیش از ۱۴ هزار مربی قرآنی در طرح بشری تربیت شده‌اند و در حال حاضر طرح خیرات الحسان توسط بانوان فرهیخته و قرآنی کشورمان آغاز شده است و در حوزه بانوان اتفاقات مبارکی در حال رخ دادن است. در حوزه جوانان و نوجوانان با کمک همه مجموعه‌ها و با همت آقای صحرایی و همکارانشان در وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم پای این کار هستند تا هدف بنیادین انقلاب اسلامی در حاکمیت قرآن در همه ابعاد، در زندگی فردی و اجتماعی تحقق پیدا کند.

۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha