دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ |۱۹ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 27, 2024
دفترتبلیغات

حوزه / آیت الله طباطبایی نژاد، دفتر تبلیغات اسلامی را ارگانی مبلغ ساز عنوان کرد و گفت: توزیع مبلغ با سازمان تبلیغات اسلامی است و اصل کار این است که دفتر تبلیغات اسلامی مبلغ سازی کند و ریشه اول مبلغ سازی نیز آن است که اصول اعتقادی مبلغین قوی باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از اصفهان، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد، امروز در دیدار با مدیر کل دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت، سپاه پاسداران و نیروهای مسلح ایران در عملیات «وعده صادق»، اظهار داشت: کار عظیمی انجام شد و دشمن نیز بر این ادعا اذعان داشت، چرا که از تعابیری مانند در طول تاریخ سابقه نداشته، استفاده کرد و این اقدامات موشکی ایران، ادعای صهیونیست‌ها درباره غیرقابل نفوذ بودن گنبد آهنین و سیستم اطلاعاتی قوی آنها را بر هم زد.

امام جمعه اصفهان، پاسخ تلافی جویانه موشکی ایران به اسرائیل و رسیدن موشک‌ها به تلاویو و دیگر اهداف نظامی را کار بزرگی بیان کرد و گفت: نماینده آمریکا درخواست محکوم کردن حمله ایران را دارد، در حالی که تهاجم به کنسولگری ایران را محکوم نکردند و این مسئله یک قدرت مافوق تصور برای ایران ایجاد کرد و کار بسیار مهمی بود.

وی افزود: این اقدام سبب دلگرمی مردم غزه شد و همه فهمیدند کشورهای عربی تحت نفوذ آمریکا هستند و آنچه که تاکنون به مردم غزه انرژی داده ایمان آنها بوده است، هم چنان که قرآن کریم نیز می‌فرماید" اگر شما به رنج و زحمت می‌افتید آنها نیز (از دست شما) رنج می‌کشند با این فرق که شما به لطف خدا امیدوارید و آنها امیدی ندارند " و همه اینها از الطاف و عنایات خداوند است و کشتار کودکان غزه، روحیه مردم را تغییر داد.

عضو خبرگان رهبری، دفتر تبلیغات اسلامی را ارگانی مبلغ ساز عنوان کرد و یادآور شد: توزیع مبلغ با سازمان تبلیغات اسلامی است و اصل کار این است که دفتر تبلیغات اسلامی مبلغ سازی کند، ریشه اول مبلغ سازی نیز آن است که اصول اعتقادی مبلغین قوی باشد.

وی اضافه کرد: مبلغ دینی باید ظاهری مناسب داشته و آگاه به علم روز باشد و اگر می‌خواهیم کار فرهنگی کنیم باید با باور انجام شود، باید حفظ آیات، روایات، نهج البلاغه و تاریخ جزء کار مبلغ باشد و در هنگام گزینش این موارد مورد ارزیابی قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان اظهار کرد: کار دفتر تبلیغات اسلامی کار معظمی است و هر مقدار مبلغ سازی نمایید، ارزشمند است، همچنین علاوه بر آن، کار در فضای مجازی در این حوزه نیز بسیار مهم است و تبیین اقداماتی که تاکنون انجام شده و از این پس انجام می‌شود هم کار مبلغ است.

آیت الله طباطبایی نژاد، با تأکید بر مسئله تبیین پیشرفت‌های حاصل شده انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف به عنوان ضروری‌ترین کار مبلغان، تصریح کرد: امیرمومنان(ع) تعبیر بسیار زیبایی درباره مرگ و زندگی دارد و می‌فرماید" الموت فی حیاتکم مقهورین والحیات فی موتکم قاهرین " هم چنان که می‌بینیم صحرای سینا برای اعراب است، اما اجازه آن با آمریکا است و این نشان از آن دارد که اینها مرده هستند و در مقابل امام حسین(ع) است که پیروز از دنیا رفتن

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، عنوان کرد: مبلغان دینی از قرآن و نهج البلاغه غافل نشوند.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام عبدالرسول احمدیان رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان گزارشی از اقدامات دفتر تبلیغات اسلامی در طول سال گذشته ارائه کرد و گفت: تبلیغات مهم‌ترین رکن دفتر معاونت فرهنگی تبلیغی است که وظیفه آموزش و اعزام مبلغین را به عهده دارد، در دو سال اخیر جذب بسیار خوبی اعم از مبلغین برادر و خواهر داشته‌ایم و دوره‌های بدو خدمت و تخصصی نیز برگزار شده است.

وی ابراز کرد: حجم اعزام‌های دفتر تبلیغات اسلامی در یک سال اخیر رشد مطلوبی داشته، به طوری که سال گذشته رکورد اعزام در طول ادوار دفتر تبلیغات شکسته شد و در ماه محرم یک هزار و ۵۰۰ نفر از طرف دفتر تبلیغات اعزام شدند و در ماه مبارک رمضان نیز یک هزار و ۳۰۰ نفر اعزام انفرادی انجام شد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان عنوان کرد: در کنار اعزام‌های انفرادی، ۷۰ گروه تبلیغی نیز فعالیت‌های تبلیغی انجام داده و در کنار این ۷۰ گروه، بیش از ۴۰ گروه هنری، رسانه‌ای و مجازی به صورت مجازی کار تبلیغی داشته‌اند که برخی از تولیدات این گروه‌ها بُرد رسانه‌ای فوق العاده نیز داشت.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان، با اشاره به فعالیت‌های مرکز خلاقیت و پژوهشکده الهیات و خانواده اصفهان، وظیفه این مرکز را حمایت از گروه‌های طلبگی که قصد کسب و کار فرهنگی دارند عنوان کرد و گفت: ۳۰ تیم ایده در این مرکز تحت پوشش قرار دارند و هم چنین در حوزه پژوهش نیز پژوهشکده الهیات و خانواده در اصفهان فعال است و ۶۰ درصد فعالیت های آن مربوط به خانواده است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش انتشارات نیز سالی ۲۰ جلد کتاب منتشر می‌شود و بیش از ۲۵۰ جلد کتاب در طی ۱۰ سال فعالیت مرکز به چاپ رسیده است.

وی اظهار کرد: مرکز ملی پاسخگویی دفتر تبلیغات اسلامی وظیفه پاسخگویی به شبهات را داشته و درگاه‌های مجازی و مکاتبه‌ای در این زمینه وجود دارد، هم چنین اپلیکشینی با ۴ میلیون عضو برای پاسخگویی به شبهات طراحی شده و تاکنون ۷ جلد کتاب از سوالات پرتکراری که از مرکز ملی پاسخگویی در اصفهان شده، به چاپ رسیده است.

انتهای پیام. /

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha