دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۲ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 20, 2024
شورای علمای شیعه افغانستان

حوزه/ شورای علمای شیعه افغانستان با صدور بیانیه‌ای در تمجید از پاسخ موشکی سپاه پاسداران به رژیم صهیونیستی، این اقدام را حق مشروع ایران دانست.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، شورای علمای شیعه افغانستان درباره جنگ غزه، حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه و پاسخ متقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این رژیم با حمله موشکی بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: شورای علمای شیعه افغانستان اقدام جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به حمله اسرائیل به مرکز دیپلماتیک ایران در دمشق را حق مشروع این کشور و گامی در جهت جلوگیری از بی‌ثباتی بیشتر در خاورمیانه و درس عبرتی برای اسرائیل و حامیان آن می‌داند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَیٰ نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ (حج/۳۹)

بحران خاورمیانه، امروزه تمام جهانیان را درگیر و نگران ساخته، وجدان‌های بشریت و آزادگان عالم را به شدت می‌آزارد، و تا آنجا نگرانی‌ها را جدی ساخته است که بعضی‌ها احتمال وقوع جنگ جهانی سوم را در سایه این بحران پیش بینی می‌نمایند، تردیدی نیست که منشأ این بحران اعلامیه بالفور و تعبیه غده سرطانی اسرائیل برای تأمین منافع نامشروع جهان غرب و فراهم نمودن زمینه برتری‌طلبی نژادی یهود در قلب جهان اسلام می‌باشد.

نپذیرفتن قطعنامه‌های سازمان ملل متحد از سوی رژیم غاصب اسرائیل و حمایت بی‌دریغ غرب از ماجراجویی‌ها و خودسری‌های آن ریشه در اهداف پلید فوق داشته و سرپیچی‌های رژیم اسرائیل از قطعنامه سازمان ملل متحد (مجمع عمومی و شورای امنیت) تا کنون به ۱۳۱ قطعنامه می‌رسد که موارد استقلال فلسطین، جلوگیری از شهرک‌سازی، خود داری از غصب سرزمین‌های فلسطینی‌ها و پرهیز از خشونت و نقض حقوق بشری و محاصره آنها را در بر می‌گیرد.

حد وسیعی از شرارت‌ها که توسط اسرائیل جانی صورت گرفته است در تاریخ جهان کاملاً بی‌سابقه است. مخصوصاً در شش ماه اخیر بعد از حرکت ناگزیر "طوفان الاقصی" توسط حماس، رژیم صهیونیستی عملاً و به شهادت برخی از سران کشورها و ملل آزاده، به صورت صریح و آشکارا، به نسل کشی مردم غزه پرداخته و حامیانش را نیز شرمسار ساخته است، از جمله آمریکا از اسرائیل خواست که بیش از این مرتکب جنایات جنگی نشود.

شرارت‌های رژیم صهیونیستی اسرائیل به حدی رسید که با زیر پا گذاشتن حقوق دیپلماتیک و نقض حاکمیت ملی کشورها بر خلاف قوانین نافذه بین المللی به مرکز دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در سوریه حمله کرد که به منزله حمله به خاک یک کشور مستقل تلقی می‌شود.

از جانب دیگر با اِعمال نفوذ برخی کشورهای قدرتمند حامی اسرائیل، شورای امنیت ملل متحد نتوانست موضع قاطعی در قبال تخلف آشکارای اسرائیل از قوانین بین المللی اتخاذ نماید، به قول نمایندگان بعضی اعضای برجسته شورای امنیت در اجلاس روز یکشنبه اخیر، برخورد انفعالی و شرم‌آور شورای امنیت با این قضیه موجب گردید که جمهوری اسلامی ایران بر اساس ماده ۵۱ منشور ملل متحد با استفاده از "حق دفاع مشروع از خود" در یک اقدام قاطع و قوی پاسخ لازم را به اسرائیل بدهد.

شورای علمای شیعه افغانستان اقدام جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به حمله اسرائیل به مرکز دیپلماتیک ایران در دمشق را حق مشروع این کشور و گامی در جهت جلوگیری از بی‌ثباتی بیشتر در خاورمیانه و درس عبرتی برای اسرائیل و حامیان آن می‌داند.

بی تردید پاسخ ایران به حمله تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، قدرت برتر نظامی ایران و پوشالی بودن ادعای رژیم اسرائیل مبنی بر در اختیار داشتن لایه‌های مختلف دفاعی را به اثبات رسانیده و مایه امیدی شد به ملل تحت ستم و تهدید؛ و گامی است در جهت جلوگیری از نسل کشی بیشتر در غزه. لذا شورای علمای شیعه افغانستان از همه جوانب ذی‌دخل، مخصوصاً شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌خواهد که تمام اقدامات مناسب را برای جلوگیری از گسترش بحران، توقف قتل عام مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه و گردش چرخه خشونت انجام دهند.

و السلام علیکم

‏شورای علمای شیعه افغانستان

‏کابل ۱۴۰۳/۲/۲۷

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha