پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ |۱۵ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 23, 2024
نماینده ولی فقیه

حوزه/ نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی شرایط امنیت غذایی کشور را با تکیه بر تولیدات داخلی مناسب ارزیابی کرد و بر خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن ربانی در سفر به استان قزوین و دیدار با امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان، ضمن تبریک اعیاد گذشته و تبریک پیروزی سپاه در عملیات وعده صادق، گفت: امنیت غذایی بیش از گذشته اهمیت و نقش خود را در تحریم های دشمنان اسلام نشان داده است.

وی با بیان اینکه کشوری که امنیت غذایی نداشته باشد راحت به سمت جنگ و نابودی می رود، افزود: کشور ما در زمینه امنیت غذایی توانسته روی پای خود بایستد و دشمن نتواند به ما فشار وارد کند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی شرایط امنیت غذایی کشور را با تکیه بر تولیدات داخلی مناسب ارزیابی کرد و بر خوداتکایی در تولید محصولات کشاورزی تأکید کرد.

وی با بیان این که تأمین امنیت غذایی دستور کار ارکان نظام است، بیان داشت: دشمن به دنبال اخلال در استقلال غذایی است.

زکات مایه خیر و برکت مال می شود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین هم در این دیدار با اشاره به اهمیت کشاورزی دشت قزوین و تاکید مقام معظم رهبری برای حفظ و احیای آن در تامین امنیت غذایی، بر برنامه ریزی برای حفظ و پایداری این دشت تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی با بیان اینکه هر استانی هویتی دارد که براساس توانمندی های آن دیده می شود، افزود: قزوین اراضی حاصل‌خیزی دارد که می توان از آن برای تامین نیاز کشاورزی کشور استفاده کرد.

وی با اشاره به اهمیت زکات در دین مبین اسلام، تاکید کرد: زکات مایه خیر و برکت مال می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در این دیدار گفت: بخش کشاورزی بخاطر گستردگی و ایجاد امنیت غذایی مورد توجه آحاد مسوولین به‌ویژه نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین است.

عطایی افزود: دشت قزوین به کشاورزی آن معروف است و پیرو فرمایشات رهبری در سفر به قزوین و تاکید معظم له، ستاد دشت قزوین ایجاد و اقدامات خوبی تاکنون انجام شده که نیازبه حمایت های فرهنگی دارد.

وی اظهار داشت: بخش کشاورزی ابعاد فرهنگی بسیار زیادی دارد که نیاز دارد این ارتباط با کشاورزان بیشتر شود که نیاز به حمایت روحانیون و ائمه جمعه است.

عطایی خاطرنشان کرد: الحمدلله در حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی حرکت خوبی در خصوص بخش کشاورزی و ارتباط آن با مسائل فرهنگی و دینی آغاز شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha