یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ |۱۶ ذیحجهٔ ۱۴۴۵ | Jun 23, 2024
دیدار امام جمعه دیر با زائران بیت الله الحرام

حوزه/ امام جمعه دیر گفت: حج امسال با توجه به کشتار مردم مظلوم غزه توسط رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا و کشورهای غربی، بصورت ویژه حج برائت از دشمنان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی امام جمعه دیر شامگاه پنجشنبه در دیدار با جمعی از زائران بیت الله الحرام با تسلیت شهادت رئیس جمهور و همراهان وی، اظهار داشت: رئیس جمهور شهید ما همیشه بویژه در حوادث در کنار مردم بود و حتی به روستاها نیز سرکشی می کرد و به تعبیر رهبر انقلاب، ایشان برای کشور مغتنم بود.

وی افزود: حضور باشکوه مردم در تشییع شهدای خدمت، رسانه های بیگانه را مجبور به اعتراف به این حضور میلیونی در تجلیل از این شهدای عزیز کرد.

حجت الاسلام حسینی گفت: امیدواریم انتخابات ریاست جمهوری آینده به خوبی برگزار شود و این نظام که نظام امام زمان(عج) است با اقتدار به پیش رود.

وی گفت: حج تمتع سفر بسیار معنوی و تاریخی است که یکبار بر انسان واجب می شود و باید از آن به خوبی بهره برداری شود.

امام جمعه دیر عنوان کرد: این سفر نوعی هجرت ظاهری است و اصل هجرت انسان از خود است که اگر محقق نشود، هجرت ظاهری به تنهایی سودی ندارد.

وی افزود: قبل از سفر حج اگر بدهکار کسی هستید و حق الناسی بر گردن دارید جبران کنید و حلالیت بطلبید و خمس مال خود را پرداخت نموده و با مال حلال به این سفر معنوی بروید.

حجت الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: دست کشیدن از لذات دنیوی در ایام حج نوعی تمرین که باید در زندگی شما نهادینه شود و نشانه قبولی حج جدا شدن از گناهان و توبه واقعی است.

وی ابراز کرد: شما به عنوان نمایندگان و سفیران جمهوری اسلامی هستید و باید آنجا آبروی ایران را حفظ کنید و از هر موضعی که باعث ایجاد تفرقه می شود، بپرهیزید.

حجت الاسلام حسینی گفت: حج کنگره بین المللی مسلمانان است و اگر وحدت و انسجام اسلامی بصورت کامل شکل بگیرد، می توانیم در مقابل متعرضان به نظام اسلامی مقاومت کنیم.

وی افزود: حج امسال با توجه به کشتار مردم مظلوم غزه توسط رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا و کشورهای غربی بصورت ویژه حج برائت از دشمنان است.

امام جمعه دیر با تاکید بر استفاده از معنویت ایام حج، بیان کرد: حاجی باید دل خود را به سوی امام زمان(عج) روانه و با امام خویش تجدید بیعت و ارتباط روحی و معنوی برقرار کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha