چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ |۱۷ محرم ۱۴۴۶ | Jul 24, 2024
حسینی همدانی

حوزه/ امام جمعه کرج با اشاره به در پیش بودن چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در میدان رقابت های انتخاباتی باید خیلی از امور و شاخص های نظام اسلامی از جمله ولایت مداری را در انتخاب نامزد اصلح مدنظر قرار داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از کرج، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی، در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کرج افزود: یکی از ملاک ها در انتخاب این است که آیا فرد در مسیر ولایت قرار داد یا مقابل آن؟

وی با تاکید براینکه با رای دادن باید به تکلیف خود عمل کنیم بیان کرد: بنابراین با شناسایی و بررسی نامزدها انتخاب اصلح را داشت.

امام جمعه کرج یادآورشد: در میزگردها و مناظرات به خوبی می شود اصلح را انتخاب کرد، چراکه از نوع استدلال، حوصله، عملکرد و درجایی که سابقه داشتند نامزدها یا فرصت هایی که برای خدمت داشتند بررسی لازم را می توان داشت.

زیبنده نظام اسلامی رقابت انتخاباتی درمسیر اخلاق مداری است

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: آنچه زیبنده نظام اسلامی است رقابت انتخاباتی در مسیر اخلاق مداری است به ویژه که رهبر معظم انقلاب فرمودند از لجن پراکنی پرهیز شود.

وی اضافه کرد: گاهی افراد به صراحت در چشم ملت نگاه می کنند و دروغ می گویند.

امام جمعه کرج ادامه داد: نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی جرم است و کسی که در رسانه ملی دروغ می گوید، مجرم است.

وی یاد آور شد: نمی دانید عده ای از هر فرصت استفاده می کنند برای اینکه به نظام اسلامی چنگ بزنند و تلاش مجاهدان را زیرسوال ببرند، برای اینکه قبیله های قومی را تحریک کنند و هزینه سازی برای نظام اسلامی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: رهبر معظم انقلاب در سال ۹۴ مقابل جریان غیرانقلابی داخل نظام ایستاد و شاخص های جریان های غیرانقلابی را همه می دانیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی گفت: برخی از این جریان غیرانقلابی همان هایی هستند که در سال ۸۲ نامه به رهبر معظم انقلاب نوشتند که تسلیم آمریکا و غرب باشید و مکرر رهبر معظم انقلاب تذکراتی دراین زمینه داشت، ولی عمل نکردند بطوریکه خودشان هم گفتند که عمل نکردیم!

شاخص های رهبر معظم انقلاب در انتخابات مدنظر قرار گیرد

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: شاخص هایی که رهبرمعظم انقلاب بیان فرمودند درانتخابات مدنظر قرار گیرد و درداخل کشور نیروی کارآمد داریم و کسی به غیر از این مدنظر قرار دهد با نظام زاویه دارد.

وی تاکید کرد: یک شاخص خوب آن است که ببینیم چه کسی از چه کسی حمایت می کند، آقایان این سرمایه عظیمی که امروز داریم به برکت خون شهدا است آن را حفظ کنید.

امام جمعه کرج ادامه داد: توهین به رییس جمهور چه سودی برای شما دارد! در دوران حیاتش مگر توهین نکردید؟ بنابراین ادب را رعایت کنید.
هیچ کس از امکانات عمومی برای تبلیغات انتخاباتی استفاده نکند

وی در ادامه تاکید کرد: هیچ کس از امکانات عمومی به نفع کاندیدا خاص استفاده نکند و دقت نظر لازم در این زمینه نیز دراستان البرز وجود داشته باشد.

امام جمعه کرج با اشاره به فرارسیدن روز عید غدیر خم این روز را یکی از اعیاد مهم برشمرد و گفت: غدیر یک فرهنگ اصیل و فطری است و پیام روش آن حکومت و مدیریت بوده که دراین زمینه یکی از مهمترین ویژگی ها مرزبندی با دشمنان خدا و ولی خدا است.

وی یاد آور شد: تلاش می شود مکتب رسول الله را زمین بزنند، استکبار جهانی، رژیم غاصب و عده ای در داخل کشور اگر فرصت پیدا کنند این اقدام را انجام می دهند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی تاکید کرد: بنابراین باید در مسیر درست قدم برداشت و هر جمعه آمریکا را لعنت کرد. مناسبت های ولادت امام هادی (ع) و امام موسی کاظم (ع) از دیگر محورهای موضوعی بود که امام جمعه کرج به آنها پرداخت و از نمازگزاران خواست که جریان فکری اسلام ناب و مرزبندی با دشمنان دین که مورد تاکید این امامان بوده است را مدنظر قراردهند.

وی با اشاره به مناسبت ششم تیر و سوء قصد به رهبر معظم انقلاب گفت: از خدا مسالت داریم تا سایه ایشان را مستدام کند و دشمنانش همیشه خوار باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی همدانی با اشاره هفته قوه قضاییه و مناسبت تاریخی شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن اضافه کرد: کارهای مفیدی در دستگاه قضا استان البرز انجام شده که جای تشکر دارد.

صرفه جویی در آب جدی گرفته شود

نماینده ولی فقیه در استان البرز یاد آورشد: در نگهداری و مصرف آب نباید سهل انگاری باشد و اگر آب شرب در آبیاری بوستان ها استفاده شود خلاف است.

وی اضافه کرد: باید از آب خام برای آبیاری استفاده کرد و آب شرب مردم را به چمن ندهید بنابراین این مهم به آبفا گفته شده تا به شهرداری تذکرات لازم را بدهند و اگر گوش داده نشد آب را قطع کنید.

امام جمعه کرج گفت: درهمین چمن مقابل مصلی گفته بودند آب چاه برای آبیاری استفاده می شود که تست کردم آب شهر بود باید موضوع آب شرب را جدی گرفت.

وی ادامه داد: کسی مالک آب نیست، نمی توانید بگویید پولش را می دهید و هرجور دلتان می خواهد مصرف کنید چراکه شما پول تصفیه و انتقال آب از سد را می دهید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • حسن IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
    0 0
    باید بین توهین و نقد منصفانه فرق گذاشت نقد منصفانه موجب رشد و نکامل می شود