یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 12, 2020
ممدوحی

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت نقش روحانیون در دولت دینی، ابراز داشت: اگر روحانیت از نظام اسلامی صیانت نکند، اختلافات سیاسی و جناحی، کشور را به سرنوشت مصر و دیگر کشورها دچار خواهد کرد.

آیت الله ممدوحی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه، با اشاره به شاخصه‌های دولت اسلامی،گفت: دولت اسلامی باید در مخارج تعدیل کند و جلوی مفاسد اداری و اسراف را بگیرد.

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر این که دولت دینی باید در ریشه و بنیان با دیگر دولت‌ها تفاوت داشته باشد، اظهار کرد: دولت‌های غیر اسلامی بر ماده متکی هستند و هر قدر هم که رشد کنند از سقف ماده فراتر نمی‌روند.

وی با بیان این که دولت اسلامی برای هدایتگری آماده است و نظام قرآنی را با خود به همراه دارد، ابراز داشت: دولت اسلامی اهل جنگ و خونریزی نیست، ولی ظلم را نمی‌پذیرد و در برابر ظالمان از خود دفاع می‌کند و برای دفاع از حقیقت خود، قدرتمند است.

عضو جامعه مدرسین حوزه بیان کرد: دولت اسلامی برگرفته از قرآن است و از نظر سیاسی و فرهنگی با دیگر حکومت‌ها تفاوت های اساسی دارد.

وی با اشاره به اهمیت نقش روحانیون در دولت اسلامی ابراز داشت: اگر روحانیت از نظام اسلامی صیانت نکند، اختلافات سیاسی و جناحی، کشور را به سرنوشت مصر و دیگر کشورها دچار خواهد کرد.

آیت الله ممدوحی تصریح کرد: در عراق شاهد بودیم زمانی که آتش داعش و تکفیری ها بر سر آن‌ها می‌بارید، بین آن‌ها اختلاف افتاد و تنها روحانیون می‌توانند این مشکلات را حل کنند، همان‌طور که در ایران اسلامی مقام معظم رهبری اختلافات را از بین می‌برند و اتحاد را برقرار می‌کنند.

عضو خبرگان رهبر در پایان عنوان کرد: در طول انقلاب نیز هر زمان بر محور دین و ولایت حرکت کردیم، موفق شدیم و هر زمان که دین در حاشیه قرار گرفت شکست خوردیم.

انتهای پیام

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8