پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ | Jul 16, 2020
آیت الله نوری همدانی

حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان انتظامی کشور، گفتند: ایشان روز گذشته فرمودند که همه ما مسئول اجرای احکام اسلامی هستیم؛ پس مسئولان نباید با سخنان خود اسلام و قانون را دو مقوله جدا از هم بدانند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، معظم له پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه  خود در مسجد اعظم اظهار داشتند: مسئولان کشوری باید از هرگونه سخنان حاشیه ساز پرهیز کنند.

ایشان ابراز داشتند: جمهوری اسلامی ایران، دارای نظامی ممتاز از جمیع جهات بوده و سخنانی که درروزهای اخیر در جامعه مطرح شده است، موجب ایجاد حاشیه هایی در کشور شده است.

این مرجع تقلید مخاطب اصلی نامگذاری سال را مسئولان کشور دانستند و گفتند: مسئولان باید از طرح سخنان حاشیه ساز اجتناب کرده و در راستای تحقق شعار همدلی و همزبانی تلاش کنند.

حضرت آیت الله نوری همدانی خاطرنشان ساختند: قانون اساسی ما برگرفته از موازین اسلامی است و این که گفته می شود وظیفه نیروی انتظامی اجرای احکام اسلامی نیست؛ به این معناست که امر به معروف و نهی از منکر انجام نشود؛ در حالی که این فریضه الهی، وظیفه ای همگانی بوده و همه باید ملزم به اجرای آن باشند.

این استاد درس خارج حوزه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان انتظامی کشور، تصریح کردند: ایشان روز گذشته فرمودند که همه ما مسئول اجرای احکام اسلامی هستیم؛ پس مسئولان نباید با سخنان خود اسلام و قانون را دو مقوله جدا از هم بدانند.

معظم له ضمن تقدیر از تلاش های نیروی انتظامی، اظهار داشتند: این سازمان مسئولیت اجرای امنیت اخلاقی و اجتماعی را در جامعه داشته و این عزیزان باید در انجام وظایف اسلامی خود با در نظر گرفتن عدالت اجتماعی کوشا باشند.

ایشان در پایان تأکید کردند: اجتناب از سخنان حاشیه ای در جامعه و التزام به اصل وحدت حول محور ولایت فقیه از نکاتی ضروری است.

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8