سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
موسی نجفی قدسی دارالقرآن

حوزه/ نهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) تهران، با پیام مراجع معظم تقلید در رشته‌های حفظ، قرائت و ترتیل قرآن برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» مرتضی نجفی قدسی، مسئول دارالقرآن امام علی(ع) با اعلام این خبر اظهار داشت: این دوره از مسابقات در شش رشته حفظ کل، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء ، حفظ 5 جزء، قرائت و ترتیل‌خوانی، در دو مقطع سنی زیر 16 سال و بالای آن و در دو گروه خواهران و برادران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: دوره نهم مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) از 12 تا 15آبان ماه 94 ویژه خواهران و از تاریخ هفتم تا نهم بهمن‌ماه 94 ویژه برادران، در مرکز فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی واقع تهران، بهارستان، چهارراه سرچشمه، یادمان شهدای هفتم تیر برگزار می‌شود.

وی افزود: داوطلبان بایستی برای شرکت در این مسابقات، از یکم تا پانزدهم مهرماه به سایت دارالقرآن علامه طباطبایی به نشانی اینترنتی WWW.dqat.ir  مراجعه و فرم‌‌های ثبت‌نام را تکمیل نمایند، چرا که پس از پایان مهلت ثبت نام، به هیچ عنوان، زمان ثبت نام تمدید نمی شود.

نجفی قدسی خاطرنشان کرد: حافظان کل قرآن کریم که حدنصاب 90 امتیاز از مجموع 100 امتیاز را در صحت حفظ کسب نمایند، مبلغ پانصد هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد. همچنین حافظان بیست جزء، ده جزء و پنج جزء در صورت اخذ حدنصاب 90 امتیاز در صحت حفظ، به ترتیب مبالغ 300 هزار تومان، 200 هزار تومان و 100هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی افزود: داوطلبان رشته‌های قرائت و ترتیل قرآن نیز در صورت اخذ حدنصاب 85 امتیاز به ترتیب مبالغ 300 هزار تومان و 200 هزار تومان به عنوان هدیه دریافت خواهند کرد.

مدیر دارالقرآن امام علی(ع) در خصوص جوایز نفرات برتر این مسابقات نیز اظهار داشت: نفرات اول رشته حفظ کل مبلغ سه میلیون تومان، نفرات دوم مبلغ  دو میلیون و پانصد هزار تومان و نفرات سوم مبلغ دو میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهندکرد.

وی بیان داشت: در رشته حفظ 20 جزء قرآن نیز، نفرات اول مبلغ دو میلیون تومان، نفرات دوم  یک و نیم  میلیون تومان و نفرات سوم یک میلیون و دویست و پنجاه هزار تومان دریافت خواهند کرد. در رشته حفظ ده جزء نیز، نفرات نخست تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون و پانصد ،یک میلیون و دویست و پنجاه  و یک میلیون تومان دریافت خواهند کرد. همچنین در رشته حفظ پنج جزء نفرات اول تا سوم مبالغ هفتصدو پنجاه هزار ، پانصد هزار  و چهارصد هزار تومان دریافت خواهند کرد.

مسئول دارالقرآن امام علی(ع) در خصوص جوایز رشته قرائت قرآن کریم نیز اظهار داشت: نفرات اول تا سوم رشته قرائت قرآن به ترتیب مبالغ  یک میلیون و پانصدهزار ، یک میلیون  و هفتصدو پنجاه هزار تومان دریافت خواهند کرد. همچنین در رشته ترتیل‌خوانی هم نفرات برگزیده اول تا سوم به ترتیب مبالغ یک میلیون ، هفتصدو پنجاه هزار و پانصد هزار  تومان به عنوان جایزه دریافت می‌کنند.

نجفی قدسی اضافه کرد: نفرات اول مسابقات سال‌های قبل تا دو سال در همان رشته نمی‌توانند شرکت کنند، مگر اینکه در رشته دیگری ثبت‌نام نمایند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات، خواهران می‌توانند در تمامی رشته‌های مسابقه، همانند آقایان شرکت کنند، البته مسابقات آنان بصورت مجزا و در مکانی محفوظ با حضور فقط خواهران و با داوری خانم‌ها برگزار خواهد شد.

مدیر داراقرآن امام علی(ع) تاکید کرد: شرکت‌کنندگان در رشته‌های حفظ قرآن، تنها در یک رشته آن می‌توانند شرکت نمایند، ضمنا حافظان قرآن می‌توانند در رشته قرائت قرآن (تحقیق) داوطلب شوند ولیکن قاریان صرفا باید یکی از رشته‌های قرائت و یا ترتیل‌خوانی را انتخاب نمایند.

وی یادآور شد: شرکت‌کنندگان در رشته ترتیل‌خوانی نمی‌توانند در رشته‌های حفظ شرکت نمایند و یا بالعکس، چرا که یک حافظ عملا در هنگام آزمون، ترتیل‌خوانی می‌کند و همان مواد امتحانی را دارا است.

مسئول دارالقرآن امام علی(ع) در پایان گفت: در مدت حضور داوطلبان در ایام مسابقات، پذیرایی کامل صبحانه، ناهار و شام به عمل خواهد آمد و در خصوص هزینه ایاب و ذهاب داوطلبان شهرستان ها و یا اسکان آنها، دارالقرآن تعهدی نخواهد داشت .

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =