شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 6, 2020
شیخ ستار المرشدی تولیت آستان مقدس عسکری(ع)

حوزه/ شیخ ستار المرشدی با صدور بیانیه ای از دولت و فرماندهی نیروهای مسلح عراق خواست حمایت های خود از سامرا را تقویت کنند و از بروز ناامنی های اخیر در این شهر ابراز تاسف کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین شیخ ستار المرشدی تولیت آستان مقدس عسکریین علیهما السلام روز گذشته با صدور بیانیه ای با اشاره به اتفاقات امنیتی اخیر شهر سامرا خواستار حمایت بیشتر از این شهر شد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

باسمه تعالی

«قَاتِلُوهُمْ يُعَذِّبْهُمُ اللَّهُ بِأَيْدِيكُمْ وَيُخْزِهِمْ وَيَنْصُرْكُمْ عَلَيْهِمْ وَيَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنِينَ»

ما در حالی که با افتخار و سربلندی از پیروزی های اخیر موصل حمایت می کنیم، از وقوع برخی حوادث و نا امنی ها و رسیدن دشمن با پای پیاده به منطقه نزدیک زائران و اهالی سامرا متاسفیم و خاطر نشان و تاکید می کنیم که سامرا شهری ویژه است و دشمن همواره به این شهر نظر داشته و دارد و از این رو باید حمایت بیشتری از این شهر صورت بگیرد تا مانع تکرار چنین حوادثی بشویم؛ چراکه پیامدهای بدی را میان مردم در پی خواهد داشت.

در همین راستا از دولت عراق به ویژه فرماندهی نیروهای مسلح می خواهیم به مسئولیت خود در حمایت از سامرا و مرقد این دو امام علیهما السلام و زائران این حرم عمل کند و امنیت را در شهر قدیمی برقرار سازد و نیروهای خود را در سامرا افزایش دهد و آنها را پشتیبانی کند و این اقدام را هرچه زودتر انجام دهد، زیرا ما زیارت های میلیونی را در این شهر در پیش داریم.

از مردم سامرا نیز می خواهیم مراقب باشند که همه آنها هدف دشمن هستند و باید با نیروهای امنیتی برای زیر نظر داشتن رفت و آمدهای مشکوک همکاری کنند.

خداوند شهدای ما را رحمت کند و مجروحان را شفا عنایت کند و در اینجا از تلاش ها و مجاهدت های نیروهای امنیتی و بسیج مردمی و نیروی هوایی ارتش تشکر می کنیم و از خداوند می خواهیم عراق و مقدسات عراق را حفظ کند و مردم و ارتش و سربازان عراق را سربلند بگرداند.

شیخ ستار المرشدی

مدیر آستان مقدس عسکری

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =