سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 20, 2021
قدس

حوزه/ مرکز مدیریت حوزه های علمیه، ضمن محکوم کردن جنایت صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی، از مسلمانان، علما، نخبگان و حاکمان جهان اسلام و عرب خواست با هم متحد شوند و راه حلی ریشه ای برای حل مساله فلسطین بیابند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، ‌در واکنش به اتفاقات اخیر فلسطین و قدس شریف و استمرار صهیونیست ها به توطئه یهودی سازی قدس و دست اندازی اخیر آنها به مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان، مرکز مدیریت حوزه های علمیه  با صدور بیانیه ای به زبان عربی، ضمن محکوم کردن این جنایت از مسلمانان و علما و نخبگان و حاکمان جهان اسلام و عرب خواست با هم متحد شوند و راه حلی ریشه ای برای حل مساله فلسطین بیابند.

ترجمه متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

رسول خدا(ص): هرکس صدای کسی را بشنود که از مسلمانان دادخواهی می کند و به او پاسخ ندهد، مسلمان نیست.

وسائل الشیعة، ج 15، ص 141، حدیث 20169

70 سال از اشغال فلسطین می گذرد و رژیم اشغالگر همچنان به دنبال یهودی سازی مقدسات اسلامی به ویژه قدس شریف و مسجدالاقصی است؛ همان طور که پیش از این نیز با تمام وجود و امکانات مادی و فرهنگی خود برای اسرائیلی سازی وجدان و فرهنگ جوانان فلسطینی به ویژه اهالی سرزمین های 67 و 48 تلاش کرده است.

اتفاقات اخیر قدس به روشنی ثابت کرد که رژیم اشغالگر در دست یابی به هر دو هدف خود با شکست مواجه شده است و عملیات قهرمانانه جوانان فلسطینی در سرزمین های اشغالی و قدس شریف ثابت کرد که دشمن صهیونیستی در اسرائیلی سازی وجدان و فرهنگ این جوانان شکست خورده است و فلسطین همچنان قلب تپنده مردم این سرزمین است. علاوه بر این ایستادگی مردمی به رهبری علمای فلسطین در برابر دست اندازی های صهیونیست ها بر مسجدالاقصی به روشنی ثابت کرد که یهودی سازی مسجدالاقصی امری محال است و مردم فلسطین آماده دفاع از مقدسات اسلامی و قبله نخست مسلمانان هستند.

اما از سوی دیگر متاسفانه برخی رژیم ها و سازمان ها و حکومت های جهان اسلام و عرب تلاش می کنند امت اسلام را به سوی عادی سازی روابط با دشمن غاصب صهیونیستی سوق دهند و تردیدی نیست که هر آنچه که با خود فرهنگِ رابطه با رژیم صهیونیستی را داشته باشد و بخواهد به این راهِ شکست خورده در خیانت به قبله اول مسلمانان ادامه دهد، باید بداند که شجره ملعونه رابطه با رژیم صهیونیستی ثمری جز خفت و خواری برای آنها نخواهد داشت.

مساله فلسطین و آزادسازی مسجدالاقصی همواره از روز نخست انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) مساله اصلی و مورد اهتمام جمهوری اسلامی بوده است و هم اکنون نیز مورد اهتمام ویژه مراجع دین (دامت برکاتهم) و علما و حوزه های علمیه می باشد.

امت اسلامی کِی بنا دارد از ظرفیت های خود برای آزادسازی قبله نخست مسلمانان استفاده کند!؟ امت اسلام تا به کی باید شاهد هتک حرمت مقدسات خود باشد و دست روی دست بگذارد!؟ حاکمان کشورهای اسلامی و عربی تا کی می خواهند دست روی دست بگذارند و شاهد ریخته شدن خون مردم فلسطین باشند!؟ آیا مردم فلسطین مسلمان نیستند و فلسطین یک سرزمین اسلامی نیست!؟ آنهایی که شعارهای پرشور عربی سر می دادند کجایند!؟ آیا مردم فسلطین عرب نیستند!؟

ما از سوی حوزه های علمیه جنایت های فجیع صهیونیست ها را به شدت محکوم می کنیم و دست اندازی دشمن صهیونیستی به مسجدالاقصی را با شدت بیشتر محکوم می کنیم و به صهیونیست ها هشدار می دهیم که هتک حرمت مسجدالاقصی همانند جریحه دار ساختن قلوب تمام مسلمانان است و از جامعه بین الملل نیز می خواهیم به وظیفه و مسئولیت خود در محکوم ساختن این اقدامات عمل کند و از سازمان همکاری اسلامی و سازمان ها و کشورهای اسلامی نیز می خواهیم در برابر این جنایت ها بایستند.

علاوه بر این آمادگی خود را برای همکاری با علما و فضلا و نخبگان جهان اسلام اعلام می کنیم تا همه باهم راه حلی ریشه ای برای حل مساله فلسطین بیابیم و بر این باوریم که نباید فرصت را از دست داد؛ چراکه اکنون بهترین زمان برای همکاری است و علمای مسلمان باید صفوف مسلمانان را برای ایستادگی در برابر توطئه های دشنان به ویژه صهیوینست ها متحد سازند.

ما از تلاش های ملت مقاوم و جوانان فلسطینی به ویژه اهالی قدس و سرزمین های 48 تقدیر می کنیم و از ایفای نقش علما به ویژه شیخ مجاهد عکرمه صبری در رهبری جریان مقاومت مردمی در برابر جنایت های صهیونیست ها تشکر می کنیم و از ملت سربلند فلسطین می خواهیم به رهنمودهای علما توجه کنند و تاکید می کنیم که حمایت مردم از رهنمودهای علما عامل اصلی و رازی است که باعث شد صهیونیست های اشغالگر وادار شوند از تصمیم خود در قرار دادن ایست های بازرسی در مسجدالاقصی منصرف شوند. وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنينَ

حوزه علمیه

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8