یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ |۱۱ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 5, 2020
آیت الله علوی گرگانی

حوزه/ حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: متأسفانه بعضی افراد که اطلاعات چندانی درمورد فلسفه غیبت ندارد، سخنانی را برروی منبر ارائه می کنند که موجب شرمندگی اهل علم می شود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری «حوزه» حضرت آیت الله علوی گرگانی پیش ازظهر امروز در دیدار رئیس مؤسسه آینده روشن بابیان اینکه مسئله غیبت امام عصر(عج) ازمسائل مهم دردین است، اظهارداشتند:غیبت آن حضرت فلسفه زیادی دارد و همین بیان نشدن همه فلسفه وحکمت غیبت باعث مشکلاتی در جامعه شد و شاید یکی از دلایل عدم پاسخ گویی این باشد که همه کس نمی توانند دلایل غیبت را درک و هضم کند.

 ایشان بابیان اینکه غیبت حضرت ولی عصر(عج) براساس دستورات حضرت حق است و او است که تصمیم گیرنده اصلی است و حکمت ها را بهترمی فهمد ودرک می کند، ابرازداشتند: متأسفانه بعضی افراد که اطلاعات چندانی درمورد فلسفه غیبت ندارد، سخنانی را برروی منبر ارائه می کنند که موجب شرمندگی اهل علم می شود.

 معظم له با بیان اینکه بر روی منبر بیایم این حرف را بیان کنیم که اگر می خواهیم آن حضرت ظهور کند یکی از راههای افزایش فساد است و لازم است  جامعه دراین مسیر حرکت کند، افزود: نباید این سخنان کوته فکرانه را برای مردم ارائه داد، اساسا چنین سخنی خلاف دین است.

حضرت آیت الله علوی گرگانی اظهار داشتند:جامعه نباید برای آمدن حضرت ولی عصر(عج) فساد را افزایش دهد؛ بلکه لازم است زمینه ظهور را آماده کندکه یکی از آن زمینه ها آماده کردن جامعه برای ظهور است؛ آیا تا به حال برای این مسئله قدمی برداشته ایم.

ایشان افزودند: اگرافراد جامعه آمادگی استقبال از حضرت را نداشته باشد، چگونه می خواهند در رکاب حضرت حجت(ع) باشند؛ خود همین  آمادگی فکری، بدنی و مالی می تواند به حضرت در مقابله با دشمنان کمک و یاری کند.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =