شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 6, 2020
نماینده آمریکایی خواستار ارائه غذای حلال در مدارس نیویورک شد

حوزه/یک نماینده در نیویورک با بیان اینکه از هر ۱۰ دانش آموز در مدارس این شهر ۴ نفر را مسلمانان و یهودیان تشکیل می‌دهند، نبود تغذیه حلال در منوی مدارس را بی عدالتی در حق این دانش آموزان دانسته و لایحه‌ای برای تغییر وضعیت ارائه داد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از cbs، تلاش‌ها برای اضافه کردن غذای حلال و کوشر در مدارس شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا ادامه دارد.

یک نماینده ایالتی کویینز در نیویورک درخواست جدیدی در رابطه با اضافه کردن تغذیه حلال به منوی غذای مدارس این شهر ارائه داده و استدلال کرده است که از هر 10 دانش آموز درمدارس دولتی، 4 نفر را مسلمانان و یهودیان تشکیل می‌دهند و نبود غذای حلال درمنوی مدارس بی‌عدالتی در حق این دو گروه است.

دیوید ورپین نماینده ایالتی کویینز در این باره گفت: هیچ دانش آموزی نباید در وضعیتی قرار بگیرد که میان غذا خوردن و رعایت باورهای دینی و مذهبی مجبور به انتخاب یکی شود و نبود غذای حلال در منوی مدارس چنین وضعیتی را به وجود آورده است.

ورپین، لایحه‌ای ارائه داده است که براساس آن غذاهای حلال و کوشر به ترتیب برای دانش آموزان مسلمان و یهودی وجود خواهد داشت و منوی غذاهای گیاهی نیز توسعه می‌یابد تا دانش آموزان هندو نیز حق انتخاب داشته باشند.

وی در ادامه افزود: ما حتی در زندان‌ها و مراکز سالمندان چنین قوانینی داریم، چه دلیلی دارد که غذای حلال در مدارس تا این اندازه مخالفت برانگیز شده است؟

لیتیا جیمز وکیل مدافع عمومی نیز گفت: دانش آموزان مسلمان و یهودی 38% جمعیت مدارس را تشکیل می دهند. ما نمی‌خواهیم کودکان‌مان نگران گرسنگی و غذا باشند، بلکه می‌خواهیم آن‌ها با خیال راحت به فکر آموزش و تحصیل‌شان باشند.

نسیم شیک از حامیان این لایحه گفت: من برای پسرم ناهار درست می‌کنم و با خودش غذا را به مدرسه می‌برد، اما غذا تا ظهر سرد شده و او همیشه غذایش را کامل تمام نمی‌کند.

لازم به ذکر است، سال گذشته برخی از نمایندگان دیگر نیز طی درخواست اعضای جامعه اسلامی نیویورک خواستار افزوده شدن غذاهای حلال به منوی مدارس شده بودند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =