پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ | Sep 24, 2020
نخستین همایش بین المللی «اهدای جوایز حلال» در مالزی برگزار می‌شود

حوزه/ از سال آینده مقامات مالزی مراسمی با عنوان «اهدای جوایز حلال» در سطح بین المللی برگزار می‌کنند که هدف آن کمک و حمایت از ارتقاء و توسعه صنعت وتجارت حلال و همچنین مشارکت در اقتصاد جهانی خواهد بود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از theborneopost،  مقامات مالزی از برگزاری مراسم «اهدای جوایز حلال» بین المللی خبر دادند. روز گذشته حافظه هاشم، مدیر اجرایی شرکت سمی مالزی در یک کنفرانس خبری در مرکز کنوانسیون‌های شهر کوچینگ، پرجمعیت‌ترین شهر در جزیره بورنئو در مالزی از برگزاری این نشست بین المللی حلال خبر داد.

این برنامه «اهدای جوایز» قرار است یک رویداد مشترک با همکاری سازمان توسعه اسلامی مالزی باشد.

هاشم گفت: جوایز به نهاد‌ها و شرکت‌های تولید محصولات حلال بین المللی به عنوان تلاشی برای ارتقاء و توسعه صنعت حلال و همچنین مشارکت در اقتصاد جهانی حلال اهداء خواهند شد. این برنامه قرار است به صورت سالانه برگزار شود که ماموریت آن ارتقاء و حمایت از رشد صنعت حلال و مزایای گواهینامه حلال درسطح بین المللی برای کالاها و خدمات توزیع شده در عرصه جهانی خواهد بود.

وی در ادامه تاکید کرد جوایز به صنایع مشتری پسند‌تر و شرکت هایی که صنعت حلال را بیش از گذشته به سوی جاده شکوفایی سوق می‌دهند اهدا خواهند شد.

این مقام مالزیایی در ادامه اعلام کرد که صنعت حلال در سال گذشته در مالزی معادل 3 میلیارد دلار آمریکا ارزش داشته است و توسعه این صنعت 11 هزار شغل جدید ایجاد کرده و به صادرات مواد غذایی با ارزش بیش از 10 میلیارد کمک می‌کند.

او در پایان اضافه کرد با پیش بینی‌های رشدی که در سال 2012 در سطح 20 درصد تا سال گذشته در مالزی حفظ شده است، پتانسیل اقتصادی تجارت حلال در مالزی و کشورهای جهان  همچنان به حالت «بی‌نظیر» باقی مانده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8