سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ |۶ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 31, 2020
مراسم عزاداری حضرت زهرا در هلند

حوزه/ مؤسسه فرهنگی اسلامی کوثر در شهر لاهه هلند شب گذشته مراسم بزرگداشت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را با همکاری کمیته زنان این مؤسسه و مشارکت مسلمانان شهرهای مختلف هلند برگزار کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، مؤسسه فرهنگی اسلامی کوثر در شهر لاهه هلند، شب گذشته مراسم بزرگداشت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را با همکاری کمیته زنان این مؤسسه و مشارکت مسلمانان شهرهای مختلف هلند برگزار کرد.

این مراسم با برپایی نماز مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام سید علی سعبری آغاز شد و برنامه نخست مراسم نیز قرائت آیاتی از قرآن و زیارت ویژه حضرت زهرا(ع) بود و پس از آن مراسم سخنرانی دینی توسط حجت الاسلام سعبری با عنوان انتخاب حضرت محمد(ص) به نبوت توسط خدای متعال بر اساس خطبه حضرت زهرا(ع) ارائه شد.

سخنران مراسم در ادامه به بیان رابطه ویژه میان پیامبر(ص) و حضرت فاطمه(ع) پرداخت و گفت: رفتار حضرت فاطمه(ع) با پدر بزرگوارش رفتاری بسیار محترمانه و مقدس بود و به خاطر همین ارتباط ویژه نیز حضرت زهرا(ع) در فضایی سرشار از محبت و مهربانی از سوی پیامبر(ص) بزرگ شد و به همین خاطر است تمام ویژگی های پسندیده پیامبر(ص) مانند شجاعت و حکمت در خطبه حضرت زهرا(ع) موج می زند.

حجت الاسلام سعبری در ادامه سخنان خود به بیان بخش هایی از عظمت و جایگاه ویژه حضرت فاطمه نزد خدای متعال و پیامبر(ص) و علت انتخاب حضرت محمد(ص) به پیامبری از سوی خدای متعال پرداخت و گفت: انسان مؤمن باید به روزی خود از جانب خداوند ایمان داشته باشد و بداند این روزی گاهی کم و گاهی زیاد است و مؤمن باید به این روزی راضی باشد و در برابر اراده خدای خود تسلیم باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =