چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ | Sep 30, 2020
بحرین

حوزه/ مؤسسه حقوق بشر سلام گفت: مسئولان بحرین در حال انتقام جویی از تمام شهروندانی هستند که حق خود را در اصلاح و برقراری دموکراسی مطالبه کرده اند و البته آل خلیفه این انتقام جویی را با توحش تمام انجام می دهد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، مؤسسه دموکراسی و حقوق بشر سلام در تازه ترین گزارش خود درباره نقض حقوق بشر در بحرین، اعلام کرد: ماه گذشته بیش از 50 مورد نقض حقوق زندانیان سیاسی و فعالان حقوق بشر توسط آل خلیفه صورت گرفته است که در این زمینه 4 زندانی انقلابی مورد انواع شکنجه ها واقع شده اند و یکی از آنها به نام احمد علی رضی از روستای نویدرات دچار شکستگی در مناطق مختلف بدن خود شده است.

در این گزارش آمده است: در ماه گذشته 32 زندانی انقلابی مورد بدرفتاری واقع شده و برخی از حضور در مراسم ختم افراد خانواده و حق ملاقات با بستگان و تماس تلفنی با آنها و رفتن به فضای آزاد و استفاده از آب نوشیدنی محروم شده اند.

سید یوسف المحافظة رئیس این سازمان گفت: ما در رصد های خود بر رفتار آل خلیفه و روند رعایت حقوق بشر در بحرین موارد متعددی را ثبت و ضبط کرده ایم و در مورد رفتار وحشیانه آل خلیفه با زندانیان به این نتیجه رسیده ایم که این گونه رفتارها به صورت برنامه ریزی شده انجام می گیرد و مسئولان وزارت کشور از این موارد اطلاع کامل دارند اگر نگوییم این جنایت ها با دستور مستقیم همین مسئولان صورت می گیرد.

وی افزود: مسئولان بحرین در حال انتقام جویی از تمام شهروندانی هستند که حق خود را در اصلاح و برقراری دموکراسی مطالبه کرده اند و البته آل خلیفه این انتقام جویی را با توحش تمام انجام می دهد که دامنه این جنایت ها به زندانیان سیاسی و انقلابی و حتی نوجوانان زندانی کشیده شده است.

سازمان سلام ادامه داد: بی اعتمایی رژیم آل خلیفه به این همه گزارش در مورد شکنجه مردم و زندانیان و صورت نگرفتن تحقیقات لازم در این زمینه از سوی دولت نشان می دهد که این جنایت ها به صورت سازمان یافته انجام می شود و همین فقدان سیستم نظارتی و مجازاتی برای ماموران خاطی و جنایتکار نیز باعث شده آنها برای ارتکاب جنایت های بیشتر و شدیدتر تشویق شوند و بیش از پیش، به شکنجه مردم و زندانیان روی بیاورند و حقوق بشر را زیر پا بگذارند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8