دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 1, 2020
کد خبر: 450956
۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
مساجد سرتاسر مصر واعظان زن استخدام می کنند

حوزه/ به گفته جابر طایع، سخنگوی وزارت اوقاف مصر، هرکدام از مساجد سرتاسر این کشور ۲ واعظ زن ثابت استخدام می کند که وظیفه آن ها سخنرانی و وعظ برای زنان، کودکان و رسیدگی به امور خانوادگی و نمازگزاران زن خواهد بود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از egypttoday، جابر طایع سخنگوی وزارت اوقاف و امور مذهبی مصر اعلام کرد، این وزارتخانه برای هر یک از مساجد سرتاسر کشور دو واعظ زن ثابت استخدام خواهد کرد. به گفته جابر طایع، این بانوان واعظ وظیفه سخنرانی و موعظه دائمی برای زنان، کودکان و رسیدگی به امور نمازگزاران زن را به عهده خواهند داشت.

طایع خاطر نشان کرد که اماکن مذهبی و نمازخانه های بانوان از این پس مورد بی توجهی قرار نخواهند گرفت و متعهد شد که این وزارتخانه تمام تلاشش را برای ارتقاء و توسعه تسهیلات نماز برای زنان در سرتاسر این کشور و فراهم سازی نیازهای بانوان مسلمان به کار خواهد بست.

لازم به ذکر است این اقدامات بخشی از یک طرح سراسری به هدف توجه به امور زنان و خانواده انجام می شود که گفته می شود در دهه های گذشته در مصر نادیده گرفته شده بودند.

وزارتخانه اوقاف مصر یکی از نهادهای برجسته دولتی دینی در این کشور محسوب می شود که وظیفه آن رسیدگی به امور مساجد، مراکز اسلامی و فرهنگی- دینی و همچنین تعلیم و تربیت واعظان و سخنرانان مذهبی است. از زمان روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور جدید مصر در این کشور، وی دائما مدعی شده که قصد دارد تغییرات اصلاحی جدیدی در امور دینی کشور مصر ایجاد کرده و معتقد است که کلید حیاتی مبارزه با تروریسم رو به رشد در مصر، نهادینه ساختن این اصلاحات است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =