جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ |۱۶ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 10, 2020
مسیحیان مصری، برای تحمل روزه داری مسلمانان دست به دعا بردند

حوزه/ یک ویدئو که به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شده و طرفداران زیادی پیدا کرد، نشان می دهد که گروه سرود مذهبی مسیحیان انگلیکان در شهری در مصر، برای اینکه مسلمانان بتوانند گرمای تابستان را هنگام روزه داری تحمل کنند، دعا می کنند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از egypttoday، گروهی از مسیحیان انگلیکان در شهر هلیوپولیس، در مصر، برای مسلمانان مراسم دعا برگزار کردند تا بتوانند درماه مبارک رمضان هوای گرم تابستانی را هنگام روزه داری تحمل کنند.

تصاویر ویدئوی نشان داده شده در صفحه فیس بوک کلیسای انگلیکان نشان داد که رهبر این گروه کر سرود مذهبی پیش از آن که دعاخوانی را آغاز کند، گفت: ما می خواهیم برای برادران روزه دارمان(مسلمانان) دعا کنیم. من نمی توانم تصور کنم که آن ها چگونه دراین هوا روزه می گیرند.

وی خاطر نشان کرد که آن ها دعا می کنند که الله مسلمانان روزه دار را سالم نگه دارد و آن ها را از صدمات ناشی از هوای گرم حفظ کند.

تصاویر این دعای دسته جمعی مسیحیان برای مسلمانان در شبکه های اجتماعی منتشر شده است و تاکنون بیش از 16 هزار بار در فیس بوک به اشتراک گذاشته شد، در این رابطه هزاران کاربر شبکه های اجتماعی مسلمان، طرز برخورد مسیحیان در این کلیسا را نسبت به مسلمانان مورد ستایش و تحسین قرار داده اند.

در یکی از نظرات آمده است: از همه شما به خاطر احساسات گرم تان سپاسگزاریم.

گفتنی است در آغاز ماه مبارک رمضان نیز ، انجمن صلح مسیحیان قبطی در مصر، کارتن هایی حاوی کالاهای اساسی را برای مردم فقیر منطقه شوبرا در قاهره توزیع کردند. این مراسم در سالن بیمارستان مرججیس در شوبرا برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =