یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 12, 2020
شکایت ۱۴ زن محجبه از اداره امنیت حمل و نقل آمریکا در نیوجرسی

حوزه/ ۱۴ زن مسلمان و محجبه که سال گذشته در یک فرودگاه بین المللی با رفتار اسلام هراسانه و توهین آمیز ماموران امنیتی روبرو شده بودند، از اداره امنیت حمل و نقل آمریکا شکایت کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از northjersey، 14 زن محجبه در شهر نیوجرسی از اداره امنیت حمل و نقل آمریکا به خاطر رفتار توهین آمیز و برخورد ضداسلامی ماموران در فرودگاه بین المللی نیوآرک لیبرتی در ماه دسامبر شکایت کرده اند.

این 14 زن مسلمان در دسامبر سال گذشته از یک خط امنیتی در فرودگاه بیرون کشیده شدند. آن ها در صف منتظر پرواز به شیکاگو بودند. به گفته آنان ماموران امنیتی چمدان های آن ها را زیر و رو کرده و آن ها را به شکل تحقیرآمیزی مورد تفتیش بدنی قرار داده اند، در حالی که از پشت یک پنجره شفاف مسافران دیگر آن ها را مشاهده کرده، با تلفن های همراه شان از این ماجرا عکس گرفته و بین خودشان به آن ها می خندیدند.

این زنان که همگی در نیوجرسی زندگی می کردند برای شرکت در یک همایش سالانه «دایره اسلامی آمریکای شمالی» یکی از قدیمی ترین و بزرگترین سازمان های اسلامی در آمریکا، سوار هواپیما می شدند. آن ها با پرواز بعدی به همایش رفته و یک روز از همایش سه روزه را نیز از دست دادند.

یاسمین، سوزان و سارا الفاررا سه خواهر محجبه از این خاطره تلخ گفته و می گویند که آن روز احساس کردند که رفتار ماموران فرودگاه با آن ها مانند حیوانات باغ وحش بوده است. و پس از دو ساعت تفتیش بی فایده پروازشان را نیز از دست داده اند. بسیاری از این زنان پیش از این همدیگر را ملاقات نکرده بودند، اما به خاطر حجاب اسلامی به عنوان مسلمان شناسایی و مورد تحقیر و تبعیض قرار گرفته بودند.

مریم بن داوود می گوید: من اصلا دلم نمی خواهد خاطره آن روز را به یاد بیاورم. وحشتناک بود.

یاسمین الفاررا می گوید: این یک سیستم نژادپرستانه است.

شورای روابط اسلامی آمریکایی «کایر» از نیوجرسی که به نمایندگی از زنان فرم شکایت را به دادگاه ارائه می دهد گفت که عملکرد ماموران فرودگاه تحت قوانین  فدرال غیرقانونی بوده است و مسئولین این فرودگاه باید به سبب آسیب روحی و برخورد ضداسلامی به زنان مسلمان غرامت بپردازند.

لازم به ذکر است به گفته شورای کایر، که در ماه آوریل گزارشی از اسلام هراسی ها منتشر کرده، این برخورد تنها یکی از پرونده های تبعیض آمیز ماموران فدرال است و اسلام هراسی میان ماموران دولتی آمریکا در سال گذشته 17 درصد افزایش یافته و تعداد پرونده های مشابه گزارش شده به کایر 2 هزار و 599 مورد بوده است که 35 درصد این پرونده ها در برخورد با ماموران فدرال بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8