جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ | Oct 30, 2020
۱

حوزه/ بزرگترین سفره افطاری به طول یک کیلومتر برای پذیرایی بیش از ۳ هزار نفر از روزه داران، در فاز یک ناجی آباد کاشان پهن شد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری حوزه در کاشان، حجت الاسلام سید عبدالصاحب حسینی، شب گذشه در بزرگترین سفره افطاری کشور در کاشان، با بیان این که دادن افطاری از دستورات دین مبین اسلام است، گفت: بزرگترین سفره افطاری به طول یک کیلومتر توسط هیئت محبان حضرت ابوالفضل(ع) ناجی آباد کاشان کار ارزشمندی است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان، از هیئت محبان حضرت ابوالفضل(ع) ناجی آباد کاشان به عنوان هیئت مذهبی نمونه در بین بیش از 600 هیئت این شهرستان نام برد و افزود: امیدواریم در سال های آینده دیگر هیئات مذهبی از این سنت حسنه الگو برداری کنند.

در این مراسم سرهنگ پاسدار رجایی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، با اشاره به این که به برکت ماه مبارک رمضان و ماه نزول قرآن، هیئت محبان حضرت ابوالفضل(ع) ناجی آباد کاشان میزبان بیش از 3 هزار نفر از روزه داران الهی در بزرگترین سفره افطاری به طول یک کیلومتر است، گفت: این سفره افطاری با هزینه مردمی، 150  نفر نیرو و 200 ساعت روز آماده شده است

رئیس هیئت محبان حضرت ابوالفضل(ع) فازیک ناجی آباد کاشان افزود: در این سفر افطاری بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا از روزه داران با نان، پنیر، سبزی، خرما، شله زرد، شربت، آب معدنی و غذای گرم پذیرایی گردید.

وی با اشاره به این که این هیئت محبان حضرت ابوالفضل(ع) متشکل از طلاب، دانشجویان، رزمندگان و بسیجیان است، به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی مذهبی در ایام سال اشاره کرد و گفت: استقرار موکب های متعدد در ایام اربعین حسینی جهت پذیرایی از عزاداران، اجرای برنامه های تابستانی برای ارتقا تحصیلی أانش آموزان، برگزاری اردوهای دانش آموزی، اجرای برنامه های اعتقادی، دینی و جلسات قرآنی از مهمترین فعالیت های این هیئت مذهبی می باشد.

رجایی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای برنامه دینی و مذهبی در هشتم شوال سال به مناسبت سالگرد تخریب قبرستان بقیع با سخنرانی دکتر رفیعی و مداحان معروف کشوری از دیگر برنامه های این هیئت مذهبی خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8