سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ |۱ رجب ۱۴۴۱ | Feb 25, 2020
بیش از ۲۰% نیویورکی ها به سبب پوشش دینی در مترو هل داده می شود

حوزه/ یک مطالعه جدید که به سفارش کمسیون حقوق بشر شهری نیویورک و توسط خبرگزاری بازفیلد انجام گرفته نشان داده که نژادپرستی و برخوردهای تعصب آمیز در این شهر آمریکایی به ویژه در دوره ترامپ افزایش قابل توجهی نشان می دهند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از دیلی میل، یک مطالعه جدید در شهر نیویورک آمریکا نشان داده است که 20% از کسانی که در این شهر پوشاک و البسه دینی و مذهبی به تن می کنند در سکوهای ایستگاه مترو هل داده می شوند. براساس این نظرسنجی برخوردهای تبعیض آمیز نژادپرستانه علیه مسلمانان، اعراب، شهروندان آسیای جنوبی، یهودیان و سیک ها در شهر نیویورک به شدت افزایش یافته است.

این نظرسنجی به خواسته کمیسیون حقوق بشر شهری و توسط خبرگزاری بازفیلد  انجام گرفته است و اسلام هراسی و خارجی هراسی در ایالات متحده آمریکا را در ماه های پیش و پس از انتخابات ریاست جمهوری این کشور مورد ارزیابی قرار داده است.

تقریبا 40% پاسخ دهندگان به این نظرسنجی گفته اند که سوءرفتارهای کلامی، تهدید یا آزار و اذیت نژادپرستانه، نژادی یا دینی را تجربه کرده اند و 25% گفته اند که بیش از 1 مرتبه مورد آزار قرار گرفته اند. نزدیک 10 درصد نیز گفته اند که مورد حمله فیزیکی به دلیل نژاد، دین یا قومیت شان قرار گرفته اند.

این نظرسنجی همچنین دریافته که بیش از 10 درصد پاسخ دهندگان متحمل خسارت مالی شده اند و از هر هفت نفر، یک نفر به دلیل نژاد، قومیت یا دین متفاوت به طور ناعادلانه از خدمات محروم مانده اند.

ابراهیم هوپر یک سخنگوی شورای روابط اسلامی آمریکایی «کایر» در این باره گفت: این نتایج به هیچ وجه تعجب برانگیز نیستند. در فضای سیاسی دوره ترامپ، ما شاهد افزایش بی سابقه هدف قرار داده شدن جوامع اقلیت ها در همه نوع حملات نژادپرستی هستیم.

هوپر گفت: شورای کایر شاهد افزایش در حوادث اسلام هراسی بوده که مستقیما به دونالد ترامپ مرتبط هستند. افزایش تعصب و نژادپرستی بی اندازه افزایش یافته است! ما پرونده هایی داشته ایم که در آن افراد هنگام انجام خشونت های نژادپرستانه و متعصبانه مستقیما به ترامپ اشاره کرده اند!

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =