چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ | Sep 30, 2020
مراسم افطار میان ادیانی نوجوانان مسلمان و یهودی در بروکلین برگزار شد

حوزه/ یک مرکز جامعه یهودیان در شهر بروکلین با همکاری مرکز فرهنگی با هدف آشناسازی دانش آموزان مسلمان و یهودی با یکدیگر، افطار میان ادیانی به صرف غذاهای حلال و اسلامی برگزار کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، نوجوانان مسلمان و یهودی در بروکلین، یکی از قدیمی ترین محله های شهر نیویورک در آمریکا، در مراسم افطار میان ادیانی شرکت کرده و غذاهای حلال و اسلامی را به اشتراک گذاشتند.

این نشست توسط مرکز جامعه یهودیان کینگز بی و با همکاری مرکز فرهنگی ترکی در بروکلین برگزار می شد و بخشی از کمپین بزرگتر «افطار رمضان» با هدف آشناسازی دانش آموزان مسلمان و یهودی با ادیان یکدیگر بود. این مراسم همچنین شامل سخنرانی هایی توسط علمای مسلمان و یهودی، فعالیت های مفرح و میزگردها به منظور نزدیک تر سازی جامعه مسلمانان به یهودیان نیز در جنوب بروکلین می شد.

نهال کتکال از مرکز اسلامی در این باره گفت: من چیزهای زیادی درباره یهودیت یاد گرفتم که پیش از این از آن ها خبر نداشتم. شباهت های زیادی میان ادیان ما هست و این دو دین ابراهیمی زیاد هم متفاوت نیستم.

بنیامین چفر از جامعه یهودیان که در این مراسم حضور یافته نیز گفت: وقتی مردم با همدیگر رابطه داشته باشند به این نتیجه می رسند که ارزش های مشترک زیادی با هم دیگر دارند.

تومر کورفیلد مدیر خدمات نوجوانان در کینگز بی  هم در سخنانی گفت: بسیاری اختلافات سبب دور شدن مسلمانان و یهودیان شده و این نشست نشان می دهد ما هنوز می توانیم متحد شویم و این امری ضروری است.

گفتنی است این مرکز اجتماعی از سال 2013 تاکنون میزبان افطار میان ادیانی بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8