پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | May 28, 2020
​صدها مسجد در سرتاسر بریتانیا سفره های افطاری میان ادیانی می اندازند

حوزه/ در اقدامی ملی که قرار است در بیش از ۳۰ شهر بریتانیا انجام گیرد، صدها مسجد و مرکز اسلامی سفره میان ادیانی انداخته و تاکنون بیش از ۲۰۰۰ مراسم شام میان ادیانی در ماه رمضان برنامه ریزی شده اند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از asianimage، صدها مسجد و مراکز اسلامی در سرتاسر بریتانیا در ماه مبارک رمضان، با برپایی سفره های افطار میان ادیانی، درهای خود را به روی هزاران شهروند انگلیسی می گشایند.

در این  اقدام ملی که قرار است در بیش از 30 شهر سرتاسر بریتانیا به اجرا گذاشته شود، مسلمانان انگلیسی قصد دارند تجربیات و اعمال مذهبی شان را با دیگر مردم از ادیان و مذاهب مختلف و متفاوت به اشتراک بگذارند. تاکنون بیش از 2000 مراسم شام میان ادیانی برای 1 ماه آینده برنامه ریزی شده اند.

این طرح ملی یک ماهه با این امید که بتواند درک متقابل و دوستانه ای را از طریق گفتمان، صحبت و همنشینی ایجاد کند، مردم را از پیشینه های مذهبی مختلف برای شرکت در مراسم شام دعوت می کند تا از این طریق اسلام را بیش از گذشته به آنان بیآموزد.

طرح افطار میان ادیانی نخستین بار در سال 2012 توسط انجمن ایمان و به هدف تشویق اجتماعات اسلامی برای باز کردن درهایشان به روی مردم محلی آغاز به کار کرد. از آن زمان تاکنون صدها مسجد در این طرح شرکت کرده و هزاران نفر در مراسم افطاری حضور یافته اند.

شوکت وارایچ بنیانگذار و مدیر انجمن ایمان در این باره می گوید: رشد و توسعه طرح افطار مساجد در طی 6 سال گذشته نشان دهنده گرایش مسلمانان و غیرمسلمانان برای آشنا شدن هر چه بیشتر با یکدیگر می باشد.

وی افزود: مساجد به ویژه در ماه مبارک رمضان باید مکانی جز محل عبادت و نماز، و قلب جامعه محسوب شوند. قرآن به ما مهربانی و سخاوت نسبت به همسایگان را می آموزد. افطاری در مساجد یک شیوه عالی برای ایجاد وحدت در میان مردم از مذاهب و ادیان مختلف است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =