چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ | Sep 30, 2020
مراسم افطار میان ادیانی در پایتخت کشور آفریقایی کنیا برگزار شد

حوزه/ با شرکت بیش از ۵۰۰ تن از مسلمانان و مسیحیان، افطار میان ادیانی روز گذشته توسط یک سازمان خیریه در شهر نایروبی، پایتخت کشور آفریقایی کنیا برگزار شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»  به نقل از آناتولی، روز گذشته بیش از 500 تن از مسلمانان و مسیحیان در شهر نایروبی پایتخت کشور آفریقایی کنیا گردهم جمع شده و افطار میان ادیانی برگزار کردند. این مراسم افطار توسط آژانس همکاری و ارتباطات ترکیه «تیکا» در مسجد رحمت ترتیب داده شد.

در این مراسم افطار مردم کنیا، به صرف غذاهای ترکی از جمله انواع کباب، شیرینی جات، برنج و غیره دعوت شدند.

شیخ ابراهیم لتیم، نماینده شورای عالی مسلمانان کنیا «سوپکیم» در این مراسم طی سخنانی گفت: رمضان را باید این گونه بزرگ داشت. پیامی که من از این نشست دریافت کردم این بود که ما باید همیشه خداترس باشیم و به همسایگان خود با صرف نظر از دین و نژادشان احترام بگذاریم و به آن ها عشق بورزیم.

امره یوسک هماهنگ کننده سازمان ترکی تیکا نیز گفت: آنچه امسال را خاص کرده کنار هم جمع کردن تمامی کنیایی ها از ادیان مختلف و پیشینه های فرهنگی متفاوت است. شرکای توسعه از تمام سفارتخانه ها و مردم را از سازمان های کمک رسانی مختلف در یک محل گردهم  آمده اند. این نخستین باری است که ما دست به چنین کاری در کنیا می زنیم تا پیام ماه مبارک رمضان را صلح، همدلی و مدارا اعلام کنیم.

وی افزود: بخش زیادی از میهمانانی که امروز در شام افطاری شرکت کرده اند هرگز تاکنون در یک مسجد افطار نکرده بودند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8