دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ | May 25, 2020
سید طاهر الهاشمی

حوزه/ سید طاهر هاشمی با بیان اینکه هیچ اختلافی میان مذاهب اسلامی در برتر بودن ماه های سه گانه رجب، شعبان و رمضان نیست، تاکید کرد: ماه مبارک رمضان از سایر ماه ها برتر است و در آن هیچ اختلافی وجود ندارد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، سید طاهر الهاشمی رهبر شیعیان مصر و عضو مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) با بیان اینکه هیچ اختلافی میان مذاهب اسلامی در برتر بودن ماه های سه گانه رجب، شعبان و رمضان نیست، تاکید کرد: ماه مبارک رمضان از سایر ماه ها برتر است و در آن هیچ اختلافی وجود ندارد.

اندیشمند شیعه مصری تصریح کرد: ما مراسم شب قدر را برگزار می کنیم و در آن شب نماز و دعا های برگزیده و مخصوص شب قدر را می‌خوانیم و عتبات مقدس نیز ادعیه وارده از سوی حضرت پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(علیهم السلام) را می خوانند و همه مسلمانان در ماه رمضان قرآن کریم را ختم کرده و به دیگران افطاری و غذا می دهند.

الهاشمی ادامه داد: امّا در خصوص نماز "تراویح"، ما این نماز را در خانه می خوانیم به صورت جماعت برگزار نمی کنیم؛ چرا که جایز نیست نوافل به جماعت خوانده شود.

عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع) اشاره کرد: هیچ‌گونه اختلاف بنیادی بین شیعه و سنی نیست و کسانی که به این اختلافات دامن می زنند، می خواهند با ایجاد اختلاف میان مسلمانان کشورهای عربی و اسلامی، به برنامه ها و توطئه های آمریکا و رژیم صهیونیستی در فروپاشی امت و شکست آن خدمت کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =