سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 11, 2021
دیدار هیئتی از آستان قدس رضوی با آیت الله العظمی حکیم

حوزه/ هیئتی از آستان قدس رضوی با آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع نجف اشرف دیدار کردند و معظم له خادمان و کارکنان عتبات مقدس را به نشر فرهنگ و تاریخ ائمه معصومین (علیه السلام) و جایگاه بزرگ آنان حتی برای دشمنان دعوت کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»،  هیئتی از آستان قدس رضوی با آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع نجف اشرف دیدار کردند و معظم له خادمان و کارکنان عتبات مقدس را به نشر فرهنگ و تاریخ ائمه معصومین(علیه السلام) و جایگاه بزرگ آنان حتی برای دشمنان دعوت کردند.

در پایان آیت الله حکیم برای موفقیت خادمان اماکن مقدسه در نشر فرهنگ اهل بیت(ع) و پایبندی به مفاهیم صحیح اسلامی که معصومین(ع) ترسیم کنند، دعا کردند.

مبلغین عتبات مقدس آموزش احکام شرعی به عموم مردم را مورد توجه قرار دهند

همچنین هیئتی از خادمین اماکن زیارتی شیعی عراق با آیت الله حکیم دیدار کردند و معظم له از مبلغین عتبات مقدس و زیارتگاه های شیعی خواستند، توجه زیادی به نشر احکام فقهی و شرعی در میان عموم مردم به ویژه روستایی هایی که در روستا های دور دست هستند، داشته باشند؛ چرا که آنان به خاطر دوری از مراکز دینی نیازمند آشنایی با احکام دین و شریعت اسلام هستند.

ایشان ادامه داد: احکام فقهی و شرعی را به بیانی ساده و قابل فهم انتقال دهید که این نیازی ضروری برای هر مسلمانی است و باید دقت شود که تمامی مسائل ریز و درشت دین خود را بداند.  

آیت الله حکیم خواستار برپایی کاروان های فرهنگی متعدد در تمامی مناطق دور دست برای نشر فرهنگ دینی به ویژه قشر نوجوان، زنان و جوانان شد و گفتند: باید آموزش احکام دینی و توجه به نماز و احکام آن مورد توجه قرار گیرد و آنان را به راه مستقیم ارشاد و به نیکی به والدین، ادای امانت، راستگویی، دوری از سنت های عشایری مخالف احکام شرعی تشویق کنند.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8