جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
آیت الله العظمی حکیم

حوزه/ حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع نجف اشرف با صدور بیانیه ای ترور شیخ محمد جعفر توکلی مسئول دفتر ایشان در هرات را محکوم کرده و از دولت افغانستان خواستار مجازات مجرمین شدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع نجف اشرف، با صدور بیانیه ای ترور شیخ محمد جعفر توکلی مسئول دفتر ایشان در هرات را محکوم کرده و از دولت افغانستان خواستار مجازات مجرمین شدند.

یک گروهک تروریستی بعد از پایان نماز جماعت در مسجد به حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمد جعفر توکلی مسئول دفتر آیت الله حکیم در شهر هرات افغانستان حمله کرده و وی را به شهادت رساند.

شیخ توکلی طی سال های طولانی تلاش های فراوانی در اجرای برنامه های دفتر آیت الله حکیم از مراجع نجف اشرف داشته و از قربانیان تروریسم، ایتام و خانواده های ناتوان حمایت کرده و به برنامه تبلیغی و فرهنگی گسترده در افغانستان اهمیت می داد.

ما به شدت این اقدام جنایت کارانه را محکوم می کنیم و از دولت افغانستان می خواهیم که برای شناسایی جنایتکاران، مجازات آنان و حفظ جان علما و طلاب حوزه علمیه و شهروندان بی گناه تلاش جدّی داشته باشد.

از خداوند متعال می خواهیم که روح این فقید سعید را در جوار رحمت خود قرار داده و با شهدا و نیکان محشور کند و به خانواده و بازماندگان صبر و آرامش عطا فرماید.

ولا حول ولا قوة إلّا بالله العلي العظیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =