دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ | May 25, 2020
آیت الله حکیم

حوزه/ گروهی از فرزندان شهدای بسیج مردمی عراق از سوی اردوگاه پیشاهنگی آستان مقدس حضرت عباس(ع) در کربلا با حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع تقلید عراق دیدار و از رهنمودهای این مرجع شیعه بهره مند شدند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، روز گذشته گروهی از فرزندان شهدای بسیج مردمی عراق از سوی اردوگاه پیشاهنگی آستان مقدس حضرت عباس(ع) در کربلا با حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم از مراجع تقلید عراق دیدار و از رهنمودهای این مرجع شیعه بهره مند شدند.

آیت الله حکیم در این دیدار تاکید کردند والدین حق زیادی بر گردن فرزندان دارند، زیرا آنها فرزندان را تربیت و سرپرستی کرده اند و مخارج آنها را پرداخت کرده اند و از این رو فرزندان باید احترام والدین را حفظ کنند و در رفتار با آنها نیکوکار و مهربان باشند و حقوق آنها را رعایت کنند تا در جامعه سربلند باشند و بتوانند پس از مدتی روی پای خود بایستند و بدون تکیه بر دیگران راه خود را در جامعه پیدا کنند.

این مرجع تقلید شیعه در ادامه به حق مادر بر فرزند اشاره و افزودند: تمام فرزندان به ویژه فرزندان شهدا باید مطیع مادر باشند و به توصیه ها و نصیحت های او گوش فرا دهند تا ارزش هایی را که پدران به خاطر آنها شهید شدند حفظ کنند و این ارزش های چیزی نیست جز دین و اعتقادات و میهن ما که شهدا در راه دفاع از آن شهید شدند.

حضرت آیت الله حکیم در پایان دعا کردند خداوند به خادمان ایتام به ویژه ایتام شهدا توفیق عنایت کند و زیارت آنها را قبول کند.

آیت الله سید محمد سعید حکیم

آیت الله سید محمد سعید حکیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =