یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
حجت الاسلام صادقی

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: : در استان اصفهان ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در حفظ مجازی قرآن شرکت کردند، براین اساس اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان طی ۴ سال گذشته یک میلیون نفر حافظ قرآن تربیت کرده است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از اصفهان ،حجت‌الاسلام  رضا صادقی در دیدار با نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت 15 میلیون حافظ قرآن در کشور، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان طی 4 سال گذشته یک میلیون نفر حافظ قرآن تربیت کرده است.

وی با بیان این‌که بیش از 106 درصد سهمیه اداره اوقاف اصفهان برای حفظ  قرآن هزینه شده است، افزود: چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی در استان اصفهان نیز با حضور 571 نفر از سراسر استان برگزار شد که از این 25 نفر از شهرستان گلپایگان شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در دو سال اخیر احمد اسلامی اهل کاشان در رقابت با حافظان قرآن 84 کشور اسلامی نفر نخست مسابقات و موسی معتمدی در رقابت با حافظان قرآن 80 کشور اسلامی رتبه نخست را به دست آورده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: به برکت نظام و خون شهدا عطر قرآن فضای جامعه را معطر کرده است و جوانان با تقوا و پاک مفتخر حفظ قرآن می‌شوند؛ سال 98 استان اصفهان میزبان مسابقات قرآنی کشوری است، بعد استان قم در استان اصفهان حفظ مجازی قرآن راه‌اندازی شده است.

حجت الاسلام  رضا صادقی اذعان داشت: در استان اصفهان 3 هزار و 200 نفر در حفظ مجازی قرآن شرکت و رتبه دوم را به دست آوردند که این استان دارای 85 شناسه فرهنگی است و در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی طرح آرامش بهاری هر سال در جوار بقاع متبرکه امامزادگان شاخص برگزار و خدماتی در زمینه اسکان به زائران ارائه می‌شود.

وی با بیان این‌ که استان اصفهان در زمینه موقوفات رتبه ششم کشوری دارد، تصریح کرد: در کشور 8 هزار و 51 بقعه متبرکه امامزاده وجود دارد که 718 بقعه در استان اصفهان و 41 بقعه در شهرستان گلپایگان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان بیان داشت: استان اصفهان در زمینه تعداد بقاع متبرکه امام‌زادگان رتبه چهارم در کشور را دارد که نشان‌دهنده ارادت، ایمان و تقوای مردم نسبت به اهل بیت(ع) است.

وی با بیان این که در توسعه، عمران  و آبادانی بقاع متبرکه امامزادگان باید تلاش کرد، یادآور شد: 23 هزار شهید استان اصفهان تربیت‌یافته مکتب اهل بیت(ع) هستند، شهدا درس ایثار و از خودگذشتگی را از امامزادگان و ائمه اطهار(ع) آموختند.

حجت الاسلام  رضا صادقی در ادامه متذکر شد: در راستای دغدغه مسؤولان برای مقابله با جنگ اقتصادی در سازمان اوقاف کشور اتاق جنگ اقتصادی تشکیل شد، در جوار بقاع متبرکه امامزادگان سرمایه‌گذاران می‌توانند در اراضی موقوفه بلااستفاده سرمایه‌گذاری کنند.

وی تأکید کرد: مردم با رویکرد جدید در زمینه وقف و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کرده‌اند که باید از سوی نمایندگان در مجلس تکلیف قرار گرفتن اسم امور خیریه در کنار سازمان اوقاف در مجلس مشخص شود؛ امور خیریه‌ای که در اختیار اوقاف نیست و این مراکز تنها میلیاردها پول در حساب مالی خود واریز می‌کنند و به یک فقیر هم کمک نمی‌کنند.

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =