چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ | May 27, 2020
حجت الاسلام صادق صالحی

حوزه/تبیین آیاتی که امام حسین(ع) در روز عاشورا، بر روی نی تلاوت کردند و همچنین آیاتی که در عرفه قرائت شد و معارفی که آن حضرت در جمع خواص بیان نمودند، توسط مفسران قرآن، سبب می شود تا ذائقه مردم قرآنی شود.

حجت الاسلام صادق صالحی معاون مجمع عالی تفسیر قرآن کریم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به حضور مفسران قرآن کریم از سوی مجمع عالی تفسیر در میان مردم در دهه محرم بیان داشت: مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه قم ۵ سال است که اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم که تخصص در تفسیر قرآن کریم دارند را به سراسر کشور اعم از مراکز استان ها و شهرها اعزام می کند.

وی ادامه داد: اعزام بزرگان حوزه علمیه قم به سراسر کشور سبب شده تا فضای جدیدی در عرصه تبلیغ قرآن کریم صورت گیرد و مردم نیز از این مساله استقبال ویژه ای از خود نشان داده اند به صورتی که  به سوی تبیین جایگاه قرآنی واقعه عاشورا سوق داده شد.

معاون مجمع عالی تفسیر قرآن کریم گفت:تبیین آیاتی که امام حسین(ع)  در روز عاشورا، بر روی نی تلاوت کردند و همچنین آیاتی که در عرفه قرائت شد و معارفی که آن حضرت در جمع خواص بیان  نمودند، توسط مفسران قرآن، سبب می شود تا ذائقه مردم قرآنی شود.

وی در پایان با اشاره به فواید حضور مفسران در شهر ها و استان خاطرنشان ساخت: تعامل اساتید تفسیر حوزه علمیه قم با مردم استان ها و شهر ها سبب می شود تا مردم جذب معارف قرآنی شوند و طلاب و مبلغان نیز از این قائده مستثنی نبوده و از این اساتید الگو برداری خواهند کرد.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =