یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
حجت الاسلام عابدینی

حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: امام حسین (ع) امام نور و هدایت بودند که تلاش می‌کردند ولایت خداوند بر مردم را نشان دهند و مردم را به سمت نور، روشنایی و بهشت هدایت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» از قزوین ،حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی، در جمع پرسنل و فرماندهان نیروی انتظامی استان قزوین گفت:  ائمه اطهار(ع) وسیله اتصال به ولایت خداوند هستند و امام صادق(ع) می‌فرمایند در زمان غیبت، برای شما حاکم قرار داده‌ایم که برای آنها ویژگی‌هایی را معرفی می‌کنند تا از آنها تبعیت نماییم و در عصر حاضر مصادیق آن حکام را به خوبی مشاهده می‌کنیم.

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد:  در این ایام درباره قیام و نهضت عاشورا بیشتر فکر و مطالعه کنیم تا بتوانیم به درستی اهداف نهضت اباعبدالله الحسین(ع) را شناخته و آنها را تبیین کنیم و بدانیم هر چه اهداف قیام را بیشتر بشناسیم، عشق و علاقه بیشتری به امام حسین(ع) پیدا می‌کنیم و نقشه ای  که پیغمبر(ص) با نام قرآن به عالم عرضه داشته‌اند، در غدیر خم به امیرالمؤمنین(ع) و پس از آن به اولاد آن حضرت منتقل شد و آنها بر مردم ولایت یافتند.

وی تصریح کرد: یکی از رسالت‌ رسول گرامی اسلام(ص) این بود که راه سعادت را به مردم نشان دهند و آنها را از تاریکی‌ها، شرک و بت پرستی، نادانی، ظلم و جور به سمت نور، خوبی‌ها و ارزش‌های الهی هدایت کنند.

امام جمعه قزوین افزود: امام حسین(ع) برای تحقق رسالت‌ها و اهداف نبی مکرم اسلام(ص) و مقابله با اهداف شوم و غیر الهی طاغوتیان که سردمدار آن یزید بود، به پا خواست و نهضت عاشورا را بر پایه این هدف شکل داد.

وی یادآور شد: امام حسین(ع) هرگز نمی‌توانستند بپذیرند که امور جامعه اسلامی به دست کسی چون یزید  بیافتد چرا که او آشکارا فسق و فجور می‌کرد و کارهایش مستقیماً در مقابل اهداف و آرمان‌های الهی قرار داشت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: امام حسین(ع) به همین خاطر به حاکم مدینه که قصد داشت از امام(ع) برای یزید بیعت بگیرد فرمودند: آیا شما به من پیشنهاد بیعت می‌دهید در حالی‌که من از خاندان نبوت هستم، من از خاندانی هستم که رسالت و پیغمبری از آن خاندان است، من از خاندانی هستم که وحی به آن‌جا نازل شده است و جبرئیل (ع) و فرشتگان در خانه ما رفت و آمد داشتند.

وی بیان کرد: اباعبدالله ‌الحسین(ع) در ادامه فرمودند: در مقابل من یزیدی قرار دارد که فردی شراب خوار است، خون‌ها را به ناحق می‌ریزد، آشکارا گناه و فسق و فجور می‌کند و سپس فرمودند: «مثل من با مثل یزید بیعت نمی‌کند» و این فرموده حضرت تکلیف همه مسلمانان و پیروان حق را تا قیامت روشن کرد.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین گفت: امام حسین(ع) امام نور و هدایت بودند که تلاش می‌کردند ولایت خداوند بر مردم را نشان دهند و مردم را به سمت نور، روشنایی و بهشت هدایت کنند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =