شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | Oct 24, 2020
آیت الله اعرافی در آیین نواختن زنگ نماز

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه احیای دین در نسل جوان تضمین کننده آینده کشور است گفت: امیدواریم نماز بر پایه معرفت و اخلاص استوار گردد و رزو به روز عمق پیدا کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» آیت الله اعرافی  ظهر یکشنبه در آیین نواختن زنگ نماز که در نخستین روز از سال تحصیلی در دبیرستان نجمیه قم برگزار شد، ضمن تبریک سال  تحصیلی به دانش آموزان و دست اندر کاران نظام تعلیم و تربیت اظهار داشت: یکی از نکات مهم در متون اخلاقی تصویر انسان از خویشتن است.

وی گفت: آن تصویری که از آینده خود داریم می تواند راهنمایی برای پیشرفت باشد لذا شما دانش اموزان در این سنی که قرار دارید تلاش کنید تصویر اینده خود و دور نمایی که از  خود به تصویر می کشید را مراقبت کنید.

مدیر حوزه های علمیه کشور افزود: دانش آموزی که در سن نوجوانی و جوانی است، اگر از خود تصویر کوچک و ناقصی طراحی کند حتما در زندگی شکست خواهد خورد؛ لذا توجه به این موضوع در این سن حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه بر اساس تصاویری که فرد از آینده دارد استعداد هایش  شکوفا می شود تصریح کرد: این قله ها و تصاویر بلند انسان را به درجات بالا می رساند و موجب اوج گرفتن می شوند.

آیت الله اعرافی به اهمیت عبادت در سنین جوانی اشاره کرد و ابراز داشت: در مقوله های عبادت توجه داشته باشید که نباید عبادت را ظاهر خشک و قالب استاندارد شده در نظر بگیرید.

وی با بیان اینکه نماز دو رکن دارد که عبارت اند از معرفت و انگیزه گفت: معرفت یعنی شناخت خدا و شناخت خویش و هرچه در این مسیر پیش رویم عبادت ما با معنا تر خواهد شد.

مدیر حوزه های علمیه عنوان کرد: امیدواریم نماز بر پایه معرفت و اخلاص استوار گردد و روز به روز عمق پیدا کند.

وی افزود: بر طبق سفارش بزرگان طوری نماز بخوانید که انگار آخرین نمازی است که می خوانید و  باید همه به این نکته توجه داشته باشیم که اگر این تلقی را داشته باشیم، هر نماز دنیایی از شکوفایی را با خود به همراه خواهد داشت؛ اگر هرفرصتی را اخرین فرصت بدانیم زندگی ما گونه ای دیگر خواهد شد.

کشوری زنده است که به گذشته مقاومت و جهاد خود افتخار کند

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه کشور های دنیا به گذشته جهاد و مبارزات خود بسیار اهمیت می دهند و توجه دارند گفت: کشوری زنده است که به گذشته مقاومت و جهاد خود افتخار کند و آن را ارج نهد، لذا دوره دفاع مقدس و این هفته را باید گرامی داشت.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید پیشگام حل مشکلات باشد، افزود: احیای دین در نسل جوان تضمین کننده آینده کشور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8