دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ |۱ جمادی‌الاول ۱۴۴۳ | Dec 6, 2021
حضرت آیت الله علوی گرگانی- حجت الاسلام سبحانی

حوزه/ حضرت آیت الله علوی گرگانی گفتند: حرکت در مقابله با فرقه های انحرافی بسیار مفید و نافع است.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، حضرت آیت الله علوی گرگانی در دیدار دست اندرکاران «همایش تصوف، شاخصه ها ونقدها»، با بیان این که اسلام از هر آیینی برتر است، گفتند: در مواجهه با فرق انحرافی از قبیل تصوف با پشتگرمی جلو بروید و در مبارزات علمی هراسی به خود راه ندهید.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم افزودند: اگر بتوانیم از معارف اسلامی مطالب محکم و مستدل را استخراج و در جامعه مطرح کنیم، پیروز خواهیم شد. قرآن هم می گوید ناراحت و نگران نباشید زیرا اگر ایمان داشته باشید، از همه برترید؛ بنابراین باید کار کنید و زحمت بکشید و اگر جایی دیدید که در مسأله ای موفق نشدید، بدانید که کم‌کاری از خودمان است.

*تصوف را با سلاح و حربه استدلال علمی نقد کنید

این استاد برجسته حوزه علمیه قم یکی از شروط موفقیت در مباحثات علمی را تواضع دانست و اظهارداشتند: تواضع قدرت علمی به انسان می دهد و زبان را تیز و گویا می کند.

معظم له با بیان این که این حرکت شما در مقابله با فرقه های انحرافی بسیار مفید و نافع است، گفتند: باید در مبارزات و مباحثات با فرق انحرافی کسانی را انتخاب کنید که علاوه بر تواضع و رعایت ادب و نزاکت و خوش خلقی، علمیت خوبی هم داشته باشند و بتوانند با حربه علمی آن ها را نقد کنند.

*من از هر جهت کار شما را تایید می کنم

ایشان با بیان این که خداوند قرآن را کتابی علمی قرار داده است تا در آن تدبر کنیم و به دیگران هم ابلاغ کنیم، اظهار داشتند: من این روحیه و عمل شما را از هرجهت تأیید می کنم و در حق شما دعا می کنم که موفق شوید و امیدوارم در آینده مژده موفقیت حرکت شما را بشنویم. سلام ما را به دیگر عزیزانی که در گروهتان هستند و الآن نیستند برسانید.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =