پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ | Feb 25, 2021
خانم سیده زهرا نقوی عضوی پارلمان ایالت پنجاپ

حوزه/ خانم سیده زهرا نقوی عضوی پارلمان ایالت پنجاپ پاکستان قتل یک زن زائر اربعین را محکوم کرد. این بانوی پاکستانی به قصد زیارت از کراچی به منطقه جیکب آباد رسیده بود که به دست نیروهای امنیتی این منطقه شهید شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» سیده زهرا نقوی دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان شاخه زنان و عضو پارلمان ایالت پنجاب پاکستان شهادت یک زن زائر که به قصد زیارات از کراچی به منطقه جیکب آباد رسیده بود و به دست نیروهای امنیت این منطقه شهید شد را محکوم کرد.

وی افزود: یک زن زائر اربعین اهل کراچی به نام زبیده که با کاروان خود راهی عتبات عالیات بودند در منطقه جیکب آباد به دست نیروهای امنیتی پاکستان شهید شده است و ما این فعل قبیح نیروهای امنیتی کشور را محکوم می‌کنیم و از مقامات عالی پاکستان خواستاریم که این پرونده را با جدیت پیگیری کنند.

گفتنی است بر اثر اقدامات فرقه گرایانه و وحشیانه نیروهای امنیتی ایالت بلوچستان پاکستان و اذیت و آزار زائران عتبات عالیات ، یک زائر زن اهل کراچی به نام زبیده به شهادت رسیده است.

بر اساس گفته شاهدان موجود در محل حادثه، پس از آنکه پلیس محلی، اتوبوس حامل زائران را در حین ورود به محدوده ایالت بلوچستان متوقف نمود و از مسئول کاروان تقاضای رشوه به مبلغ 10 هزار روپیه برای عبور از این محدوده را کرد، این زائر زن با پیاده شدن از اتوبوس از ماموران پلیس تقاضا کرد که اجازه عبور به این اتوبوس داده شود.

ماموران پلیس بلوچستان نیز در پاسخ به تقاضای این زائر میانسال، با بی احترامی او را به عقب رانده و خودرویی را از روی وی گذراندند که بر اثر این اقدام وحشیانه نیروهای پلیس، زائر زن از ناحیه سر دچار خونریزی شدید شد و نهایتا به علت شدت ضربه و خونریزی به مقام شهادت نایل آمد.

طبق گفته برخی از شاهدان، رئیس پاسگاه پلیس که به علت نوشیدن شراب و شدت مستی در حال رانندگی بود، عامل اصلی شهادت این زائر زن بود است.

گروه های مختلف شیعیان در واکنش به این اقدام وحشیانه نیروهای پلیس آن را به شدت محکوم نموده و خواستار بازداشت و مجازات عاملین این حادثه تاسف بار شدند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8