چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ | Oct 21, 2020
گفته های اسلام ستیزانه یک مقام رسمی در سوئد تحت پیگیری قانونی قرار می گیرد

حوزه/ به گفته یک روزنامه محلی معاون شهردار شهر کلسکرونا در جنوب سوئد، به خاطر گفته های اسلام ستیزانه در شبکه های اجتماعی تحت بازرسی قانونی قرار می گیرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از آناتولی، یک مقام رسمی در سوئد به خاطر گفته های اسلام ستیزانه در شبکه های اجتماعی تحت بازرسی قانونی قرار می گیرد، معاون شهردار شهر کلسکرونا در جنوب سوئد، که در گفته های نژادپرستانه و اسلام ستیزانه ای، اذان مسلمانان را با بمب گذاری های تروریستی مرتبط دانسته بود، تحت بازرسی قرار می گیرد.

دادستان ها، تحقیقاتی را در رابطه با کریستوفر لارسون، معاون شهردار شهر ساحلی کلسکرونا در در استان بلکینگه در جنوب سوئد آغاز کرده اند. وی متهم به گذاشتن پیام های نفرت محور علیه جامعه مسلمانان در شبکه های اجتماعی در یک سال گذشته شده است.

لارسون در شبکه اجتماعی فیس بوک مدعی شده بود که مساجد در سوئد نبایستی اجازه پخش اذان از بلندگوها را داشته باشند؛ زیرا صدای «الله اکبر» همان صدایی است که بمب گذاران تروریستی از آن برای منفجر کردن خودشان در عملیات های انتحاری استفاده می کنند.

ماگنس منهامر یک نماینده حزب سوسیال دموکرات درسوئد شکایت نامه ای جنایی علیه لارسون پر کرده و یک رسانه محلی اخیرا اعلام کرده مقامات داستانی تحقیقاتی در رابطه با وی آغاز کرده اند.

لازم به ذکر است لارسون یک عضو حزب محافظه کار دموکرات سوئد است و مدعی شده حرف هایش اهانتی علیه اسلام و مسلمانان محسوب نمی شوند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8