یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 24, 2021
گسترش فرهنگ شهادت

حوزه/ استان کردستان ۵ هزار و ۴۰۰ شهید، ۹ هزار و ۵۰۰ جانباز و ۸۴۰ آزاده سرافزار تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» به نقل از بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان، رضا نجفی امروز در دیدار با خانواده چهار شهید این استان در قالب طرح سپاس، اظهار داشت: نص صریح قرآن کریم است که شهیدان زنده اند و بالاترین مقام را نزد خداوند داشته و از درگاه احدیت روزی می خورند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان با بیان اینکه این مقام و منزلت بخاطر ایثارگری شهدا در برابر دشمنان و دفاع از دین خداوند است، افزود: شهدا و ایثارگران ما برای دفاع از آب و خاک این کشور بزرگترین سرمایه خود که همان جان است را تقدیم کردند.

وی ایثارگری در برابر ترفندها و توطئه های دشمنان را رمز بزرگی شهدا اعلام کرد و یادآور شد: امروز شهدا چلچراغی نورانی و نشانه ای برای هدایت جامعه به سمت بزرگی هستند.

وی با تاکید بر ضرورت ادامه راه شهدا از سوی اقشار مختلف جامعه تاکید کرد: ایستادگی در برابر دشمنان، آنان را با شکست و ذلت مواجه خواهد کرد و این وعده الهی است.

نجفی با اشاره به رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت با امنیت و آسایش امروز ما گره خورده است، بنابراین تلاش برای ترویج این فرهنگ یک ضرورت انکارناپذیر می باشد.

وی یکی دیگر از رسالت های اصلی بنیاد شهید را رسیدگی به مشکلات و خواسته های خانواده های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان دانست و اضافه کرد: همه در قبال خانواده ایثارگران و خدمت به آنان مسئول هستیم و باید دین خود را به شهدا و ایثارگران ادا کنیم.

استان کردستان ۵ هزار و 400 شهید، 9 هزار و 500 جانباز و 840 آزاده سرافزار تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8