پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ | Jul 16, 2020
مدرسه بین الملل در نیجریه حجاب اسلامی را ممنوع ساخت

حوزه/ مدرسه بین الملل در دانشگاه ایبادان نیجریه، با وجود مخالفت های گسترده از سوی والدین مسلمان و انجمن های اسلامی، حجاب را برای دانش آموزان دختر ممنوع ساخت.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از thenationonlineng، ممنوعیت حجاب اسلامی در مدرسه بین الملل در دانشگاه ایبادان در کشور آفریقایی نیجریه، با مخالفت های گسترده ای از سوی جامعه اسلامی و والدین دانش آموزان روبرو شده است.

مسئولین این نهاد تحصیلی روز گذشته حجاب را ممنوع کردند. مدیریت مدرسه مدعی شده حجاب داشتن دانش آموزان، صلح و امنیت در مدرسه را در معرض خطر قرار می دهد.

در همین راستا جلسه ای اضطراری با حضور اعضای «انجمن اولیاء و مربیان مسلمان» در مدرسه برگزار شد. اعضای این انجمن به منظور نشان دادن مخالفت شان با ابلاغیه مدرسه، به این موسسه آموزشی رفته و میان دانشجویان حجاب اسلامی توزیع کردند.

در اجلاس تشکیل شده مسلمانان سعی کردند سوءتفاهماتی را که علیه حجاب اسلامی در جامعه به وجود آمده را برطرف سازند.

در بیانیه ای که توسط نماینده والدین دانش آموزان خوانده شد، آمده است: پوشیدن حجاب برای دختران مسلمان جدا از این واقعیت که بخشی از باورهای دینی آن ها ست، بلکه بخشی از حقوق اساسی و بنیادی آنان می باشد و از نظر قانون اساسی جمهوری فدرال نیجریه کاملا تایید شده می باشد.

وی افزود: آنچه یک سازمان آموزشی را از بقیه ارگان ها تمایز می دهد توانایی نشان دادن مدارای بالا به حق تک تک دانش آموزان از جمله دختران مسلمان محجبه است که یکی از این حقوق اجازه استفاده از حجاب می باشد که والدین آن ها به آن تاکید داشته و دین شان آن را به شدت ستایش کرده، در نتیجه به عقیده ما مقامات مدرسه نباید اجازه داشته باشند که حجاب را ممنوع سازند که این باورهای دینی دختران را تخریب می کند.

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8