دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ | May 25, 2020
مسلمانی که جان بسیاری را در حمله تروریستی نیوزیلند نجات داد

حوزه/ عبدالعزیز یک مسلمان افغانی تبار قهرمان حادثه حمله تروریستی در مسجد نیوزیلند شناخته می شود. وی به جای مخفی شدن از مسجد بیرون دوید و مهاجم را به دنبال خودش کشاند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از هرارد، زمانی که یک تیرانداز مهاجم به مسجد نیوزیلند حمله کرد، یک مسلمان افغانی تبار به جای مخفی شدن از مسجد بیرون دوید و احتمالا با این عملش جان بسیاری را نجات داد.

عبدالعزیز فرار نکرد، بلکه نخستین چیزی را که به دست آمده یعنی ماشین کارت اعتباری را از جا کند و درحالی که به سمت خیابان می دوید فریاد زد «بیا اینجا!»

عزیز 48 ساله به عنوان قهرمان حمله به مسجد لین وود در کرایست چرچ شناخته می شود. وی با فریادهایش سبب شد که عامل حمله تروریستی از اقدامش منحرف شده و به دنبال وی راه بیافتد و به این ترتیب جان عده زیادی نجات پیدا کرد.

عزیز درحالی که 4 پسرش و دیگران در مسجد باقی مانده بودند، یک تنه در مقابل فرد مسلح ایستاد، وی به خبرنگاران گفته هر کس دیگری هم جای او بوده همین کار را می کرده و او یک قهرمان نیست.

لطیف العبادی امام جماعت مسجد گفت: اگر به خاطر فداکاری عزیز نبود، جان عده بیشتری گرفته می شد.

العبادی افزود: اگر  مهاجم به مسجد وارد شده بود احتمالا همه ما کشته شده بودیم.

لازم به ذکر است در حمله تروریستی به مساجد نیوزیلند که روز جمعه توسط نژادپرستان به وقوع پیوست حداقل 50 نفر تاکنون جان خود را از دست دادند و عده دیگری زخمی شدند که بسیاری از آنان در وضعیت بحرانی در بیمارستان بستری هستند، فرد مهاجم 41 نمازگزار بی گناه و غیرمسلح را در مسجد النور به قتل رسانده، سپس 5 کیلومتر آن طرف تر به مسجد لین وود حمله کرده و 7 تن دیگر را نیز در آنجا به شهادت رساند، یک نفر دیگر نیز بعد از آن در بیمارستان شهید شد.  پلیس روز یکشنبه اعلام کرد که پیکر قربانی پنجاهم پیدا شده است.

برنتون تارنت 28 ساله، طرفدار برتری سفیدپوستان در دادگاه محکوم شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =