جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
دوچرخه رایگان برای کودکان در مالزی که در ماه رمضان به مسجد می آیند

حوزه/ بانیان مسجدی در منطقه مسکونی باچوک در کلانتان مالزی به منظور تشویق کودکان برای حضوردر نمازهای جماعت صبح، مغرب و عشاء در ایام رمضان به آن ها وعده دوچرخه رایگان داده اند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از nst، مسجدی در منطقه مسکونی باچوک در کلانتان مالزی، برای تشویق کودکان 10-12 ساله برای شرکت در نمازهای جماعت صبح و مغرب و عشا در ایام ماه مبارک رمضان، به آنان وعده دوچرخه رایگان داده است.

کمیته مسجد محمودی در این منطقه مسکونی با اهدای دوچرخه رایگان کودکان را به شرکت در نمازهای جماعت تشویق می کند. استاد بحرین یوسف، امام جماعت مسجد در این باره گفت: این ابتکار از سال گذشته آغاز شد و هر کودکی که در مسجد حضور می یافت نامش را ثبت می کرد. کودکانی که برای هر سه نماز صبح، مغرب و عشا حضور یابند دوچرخه دریافت می کنند.

وی در ادامه افزود: شاید در آغاز کودکان به خاطر دوچرخه به مسجد بیایند، اما به مرور زمان اشتیاق نماز خواندن در آن ها تقویت می شود.

بحرین گفت که سال گذشته بیش از 100 کودک در برنامه های آنان شرکت کردند اما تنها 15 تن از آنان برای هر سه نماز حضورمی یافتند.

سکولا کمودی یکی از کودکانی که برای نمازهای جماعت در ایام ماه رمضان به مسجد می آید در این باره  می گوید: من دوست دارم به مسجد بیایم، زیرا می توانم کمک کار نمازگزاران برای آماده سازی افطار و تمیز نگه داشتن مسجد باشم. اگر دوچرخه هم نصیبم شود که چه بهتر، اگر هم که نه مهم نیست، زیرا من این کار را برای خدا می کنم.

محمد زین نجمی زمری 13 ساله نیز گفت که معمولا با پدرش به مسجد می رود و دوچرخه خودش خراب شده است.

وی افزود: من دوستانم هم در این باره گفته ام و چیزی که بیشتر از همه دوست دارم نماز خواندن به جماعت، در کنار آن ها ودیگر نمازگزاران است.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =