چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ |۲۰ ربیع‌الاول ۱۴۴۳ | Oct 27, 2021
تبدیل کلیساها به مساجد دست آویز جدید اروپایی ها برای اسلام هراسی

حوزه/ درحالی که کاهش تقاضا برای کلیسا و کاهش حضور مسیحیان در کلیساهای اروپا منجر به متروکه شدن این اماکن عبادی یا تعطیلی آن ها شده، بسیاری از اروپایی ها اخیرا تبدیل کلیسا به مساجد را بهانه دیگری برای اسلام هراسی قرار داده اند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، به نقل از thearabweekly، درحالی که در سال های اخیر تعداد انگشت شماری از کلیساها توسط مسلمانان خریداری شده و به مسجد تبدیل شده اند، برخی این رویه را دلیل جدیدی برای حمله به مسلمانان قلمداد کرده اند و مدعی شده اند که مسلمانان به زور کلیساها را از مسیحیان گرفته و آن ها را به مساجد تبدیل کرده اند.

یک انجمن مسیحیان از کلیسای پروتستان در برلین با انتشار گزارشی تبدیل 10 کلیسا را امسال به مساجد در آلمان نگران کننده نامیده و معتقد است که این پدیده نشانه ای بر اسلامی شدن اروپاست. در پایان سال 2018 مسجد نور در هامبورگ زمانی که یک سرمایه گذار مسلمان کلیسایی را خریداری کرده و آن را به مرکز اسلامی تبدیل کرد، افتتاح شد. اقدامات مشابهی از سوی تجار مسلمانان در هلند، بریتانیا و فرانسه رخ داده و کلیساهایی که به هر دلیلی متروکه، بدون نمازگزار یا خالی از سکنه بوده اند توسط جامعه اسلامی از صاحبان مسیحی آن خریداری شده اند تا بار دیگر به عنوان یک مکان عبادی مورد استفاده قرار بگیرند.

مهمترین نمونه های این اقدامات، مسجد الفتح در آمستردام، مسجد سلطان ایوب و مسجد عثمان غازی در هلند بود. در فرانسه کلیسای دومینیکن در لیل و کلیسای سنت جوزف در پاریس به مساجد تبدیل شده اند.

 این درحالی است که اروپا به خودی خود در سال های اخیر نه تنها با بحران اقتصادی بکله با بحران هویتی نیز روبرو است و از نظر مذهبی چالش های مخصوص به خودش را داشته و کاهش تقاضا برای کلیسا و نبود نمازگزاران مسیحی سالانه منجر به تعطیل شدن نزدیک به 250 کلیسا می گردد. شمار مسیحیانی که به کلیساها سر می زنند هر ساله ریزش کرده و پس از مدتی کلیساها به مکان هایی بلااستفاده تبدیل می گردند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8