چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ | Jul 8, 2020
خیریه اسلامی ابتکار «کوله پشتی» را در ۳۵ ایالت آمریکا آغاز کرد

حوزه/ در ابتکار جدید سازمان امداد دایره اسلامی آمریکای شمالی (ایکنا) بیش از ۲۰۰۰ کوله پشتی و لوازم نوشتاری میان کودکان نیازمند در ۳۵ ایالت مختلف آمریکا و پورتو ریکو توزیع می شوند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، سازمان امدادی اسلامی در آمریکا از راه اندازی ابتکار جدیدی برای توزیع 2000 کوله پشتی و لوازم مدرسه به کودکان نیازمند در شهرهای مختلف سرتاسر ایالات متحده خبر داد.

سازمان امداد دایره اسلامی آمریکای شمالی (امداد-ایکنا) روز گذشته طی بیانیه ای در وبسایتش نوشت: ابتکار «بازگشت به مدرسه» که در بیش از 35 ایالت مختلف آمریکا و پورتو ریکو، 250 شهر و بیش از 30 روز برای فرستادن کودکان به مدرسه با اعتماد به نفس راه اندازی می شود.

در این کمپین، کوله پشتی و لوازم نوشتاری به کودکان خانواده های نیازمند داده می شود؛ پروژه «کمک رسانی» امسال با نام «یک ملت، یک آرمان» برای دهمین سال متوالی برگزار می گردد. پروژه نخستین بار در سال 2009 از ماه جولای تا سپتامبر برگزار گردید. در سال های گذشته این گروه کمک رسانی های متعددی به مردم در سرتاسر آمریکا انجام داده اند.

دکتر سعیما افظر مدیر امداد ایکنا در شیکاگو یک ماه پیش گفته بود: 20% کودکان آمریکایی در فقر به سر می برند. ما می دانیم که تلاش هایمان برای مدرسه رفتن آن ها بسیار بیشتر از دادن کوله پشتی و لوازم نوشتاری اهمیت دارد. این نشان می دهد که ما به تحصیل آن ها اهمیت می دهیم و برای آنان به عنوان آینده سازان این ممکلت ارزش قائل هستیم.

گفتنی است در نشست سال گذشته 50 هزار کودک از کوله پشتی ها و لوازم نوشتاری توزیع شده در میان بیش از 110 شهر مختلف با بیش از 220 گروه مشارکتی در 35 ایالت و پورتو ریکو بهره مند شدند.

گروه ایکنا یکی از برگترین سازمان های خیریه مسلمانان در آمریکای شمالی است که از سال 1968 تاکنون فعالیت ها، پروژه ها و برنامه های زیادی برای ایجاد روابط میان اجتماعات برگزار کرده است.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8