جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ |۹ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 3, 2020
تازه مسلمان

حوزه/ مرد تازه مسلمانی که در یک خانواده حامی برتری نژادسفید بزرگ شده، پس از گرویدن به دین اسلام، دستیار امام جماعت دو مسجد سیاه پوستان شد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، آشنایی مرد نژادپرست با یک خانواده مسلمان سبب شد وی به دین اسلام روی بیاورد.

شان آتکینز یک مرد آمریکایی طبقه کارگر در شهر جکسون در می سی سی پی آمریکا می باشد که در یک خانواده نژادپرست بزرگ شده است. با این حال عشق و علاقه او به موسیقی آفریقایی سبب شد که با یک خانواده مسلمان آشنا شده و زندگی اش برای همیشه تغییر کرد.

آتکینز با یادآوری زمانی که به تازگی به اسلام گرویده بود می گوید: آن ها پرسیدند آیا مسلمان هستی؟ من برای نخستین بار واقعا با آن اندیشیدم و گفتم: بله! من مسلمان هستم! والدین من فحش های نژادپرستانه زیادی می دادند! به یاد دارم که بچه کوچکی بودم و آنچه آن ها می گفتند تکرار می کردم. و به من نمی گفتند که گفتن این کلمه اشتباه است. فقط می گفتند این کلمه را جلوی مردم تکرار نکن!

آتکینز که اکنون دستیار امام جماعت مسجدی می باشد، با فاصله گرفتن از غلبه والدینش در سال ها اسلام را شناخت. و تقریبا پس از 10 سال تحقیق و بررسی تصمیم گرفت مسلمان شود.

به عنوان یک تازه مسلمان، وی تلاش کرد از طریق جامعه اسلامی، نفوذ برتری نژادسفید و نفرت گرایی را از فرهنگ جامعه حذف کند. و با کمک یک گروه اسلامی در فیس بوک که خودش از آن برای گرویدن به اسلام کمک گرفته بود، به هزاران تازه  مسلمان در سرتاسر جنوب آمریکا کمک رسانی کرد.

وی هم اکنون به عنوان دستیار امام جماعت دو مسجد تاریخی سیاه پوستان در آمریکا، مرکز اسلامی الرزاق در دورهام و مرکز اسلامی السلام در رالی خدمت می کند.

گفتنی است آمارهای 2016 مرکز تحقیقات پیو نشان می دهند که در سال های 2010-2015 نزدیک به 500 هزار نفر به دین اسلام گرویده اند که این نشانگر رشد سریع اسلام در غرب می باشد.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =