دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ | Oct 26, 2020
سید علی فضل الله امام جمعه بیروت

حوزه/ سید فضل الله بر بُعد عبادی و رفتاری حج تاکید و به ضرورت بازتاب آن در زندگی عمومی مسلمانان اشاره کرد و گفت: بازتاب بعد عبادی و رفتاری حج موجب برقراری امنیت و صلح در روابط مسلمانان می شود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، سید علی فضل الله امام جمعه بیروت در بعثه آیت الله سید محمد حسین فضل الله در مکه مکرمه از تعدادی از حجاجی که از آمریکا آده بودند استقبال و در خصوص مسائل حج و ابعاد آن گفتگو کرد و به سوالات آنان پاسخ داد.

سید فضل الله بر بُعد عبادی و رفتاری حج تاکید و به ضرورت بازتاب آن در زندگی عمومی مسلمانان اشاره کرد و گفت: بازتاب بعد عبادی و رفتاری حج موجب برقراری امنیت و صلح در روابط مسلمانان و تقویت مبانی امنیت و صلح اجتماعی در جامعه ها می شود.

مسلمانان به دیگران الگوی رفتاری ارائه دهند

امام جمعه بیروت اشاره کرد: مهم ترین مسئله ای مسلمانان مقیم کشور های دیگر باید به آن توجه کنند، ارائه الگوی رفتاری به دیگران است به ویژه بعد از تلاش هایی که برای مخدوش کردن چهره اسلام از طریق گروهک های افراطی و حمله های رسانه ای که علیه آن انجام گرفت.

سید فضل الله بر دوری مسلمانان مهاجر از مسائل تعصبی، مذهبی و حزبی اختلاف برانگیز و تمرکز بر همکاری و وحدت میان یکدیگر تاکید کرد و گفت: موفقیت مسلمانان، موفقیت اسلام و اهل آن است.

اسلام دین صلح است

روحانی شیعه لبنان تصریح کرد: مسلمانان به جان، مال و آبروی دیگران احترام بگذارند و در جهت خدمت به انسان و منافع عمومی مردم با دیگران همکاری کرده و به قوانین احترام بگذارند و به هیچ کس، حتی کسانی که در دیدگاه سیاسی یا اجتماعی اختلاف دارند، بی احترامی نکنند.

سید فضل الله در پایان تاکید کرد: اسلام دین صلح است و به برقراری صلح در تمامی سطوح تشویق می کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8