جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ | Jan 15, 2021
بخشش مسلمانان پس از بی حرمتی به ساحت مسجد ووستر، ماساچوست

حوزه/ در پی بی حرمتی یک بی خانمان به ساحت مسجد مرکزی ووستر در ایالت ماساچوست آمریکا، اعضای جامعه اسلامی ابراز داشتند که مایل به اخراج این فرد از پناهگاه نبوده و به او فرصت دیگری می دهند تا مجبور به کارتن خوابی در خیابان ها نشود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از worcesternews، یک مرد   بی خانمان با بی حرمتی به ساحت مسجد مرکزی ووستر در ماساچوست، ضمن فریادهای نژادپرستانه و اهانت آمیز، اقدام به ادرار کردن بر دیوار مسجد کرده، که اعضای جامعه اسلامی را وادار کرد وارد عمل شوند.

در پی این عمل بی شرمانه، با این حال مقامات مسجد ضمن ابراز انزجار اعلام کردند که وی نیاز به کمک دارد و نباید بدون حمایت در خیابان زندگی کند.

گفتنی است تصاویر دوربین های مداربسته نشان دادند که این مرد در مقابل دیوار مسجد مرکزی ووستر این عمل را انجام داده و پس از اینکه مسئولین مسجد از او می خواهند دیوار مسجد را تمیز کند، به آنان اهانت کرده و فریادهای نژادپرستانه سر می دهد. این مرد بی خانمان ساکن پناهگاه سنت پائول در مسجد بوده، و با وجود اینکه مسئولین پناهگاه، برای مقابله با وی پلیس خبر کرده بودند، به خواست مسلمانان وی از پناهگاه اخراج نشد.

جاناتان ساتون مدیر اجرایی پناهگاه بی خانمان ها، این حادثه را «ناخوشایند» نامید و رفتار و زبان این مرد را که گفته می شود در هنگام مستی مرتکب شده است ، «ننگ آور» توصیف کرد.

آای ساتون ابراز داشت که کمک به بی خانمان ها وظیفه این مرکز بوده و چنین حوادثی به ندرت اتفاق می افتند. وی خاطرنشان کرد که مسلمانان همیشه از کمک به نیازمندان در این مرکز استقبال کرده، برای ساکنان آن غذا فراهم کرده و هر از چندگاهی هدایایی به بی خانمان ها می دهند.

محمد اقبال ، از انجمن رفاه مسلمانان ووستر در مسجد مرکزی نیز گفت: من در هنگام وقوع این حادثه حضور نداشتم. یکی از اعضای مسجد با این مرد روبرو شده بود. در زمان حادثه والدین در حال فرستادن فرزندانشان به کلاس های درسی بوده اند و خوشبختانه هیچ یک از آن ها شاهد این اتفاق بی شرمانه نبودند که می توانست نگرانی هایی جدی برای ما داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8