چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ | Nov 25, 2020

حوزه/ دبیر ستاد موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در اربعین حسینی از برگزاری همایش بین‌المللی تکریم از خادمان اربعین حسینی در حرم مطهر بانوی کرامت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه ابراهیم اسلام‌پناه در گفت‌وگویی از برگزاری همایش بین‌المللی تکریم از خادمان اربعین حسینی در قم خبر داد و گفت: این همایش با حضور حدود ۱۲۰۰ موکب‌دار بزرگ مستقر در ایام پیاده‌روی اربعین در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) برگزار می‌شود.

وی افزود: این موکب‌داران روز ۲۴ و ۲۵ شهریورماه به مشهد مقدس مشرف شده و در همایشی شرکت می‌کنند و روز ۲۶ شهریورماه نیز جهت شرکت در همایش بین‌المللی تکریم از خادمان حسینی در حرم کریمه‌ اهل‌بیت(س) حضور خواهند یافت.

دبیر ستاد موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در اربعین حسینی با بیان این‌که هماهنگی خوبی با نهادهای امنیتی، خدماتی، انتظامی و سپاه پاسداران در راستای استقبال از این خادمان صورت گرفته است، ادامه داد: استقبال ویژه‌ای از این عزیزان با حضور مسئولان حرم مطهر و همچنین مسئولان ستاد عتبات و ستاد اربعین حسینی استان قم انجام خواهد شد.

وی با اشاره به انتخاب شعار امسال مراسم اربعین حسینی با عنوان «الحسین یجمعنا» گفت: امیدواریم با برگزاری همایش بین‌المللی تکریم از خادمان موکب دار حسینی، بتوانیم اهداف پیاده‌روی اربعین حسینی را به جهانیان برسانیم و وفاق و همدلی دو ملت ایران و عراق را بیش از پیش فراهم کنیم.

اسلام‌پناه خاطرنشان کرد: همایش بین‌المللی تکریم از خادمان حسینی بعد از نماز ظهر و عصر روز سه شنبه، (۲۶ شهریورماه) با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت آغاز خواهد شد و در ادامه آیت الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها برای حاضران سخنرانی خواهند کرد.

وی مرثیه‌خوانی توسط دو مداح نجفی و کربلایی، سخنرانی مذهبی از کشور عراق و زیارت مضجع شریف حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌ علیها را از دیگر برنامه‌های همایش تکریم از خادمان حسینی برشمرد و افزود: بعد از برنامه زیارت نیز میهمانان بر سر سفره کریمانه بانوی کرامت حضور خواهند یافت.

دبیر ستاد موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در اربعین حسینی ادامه داد: بعد از پایان همایش بین المللی خادمان حسینی طی مراسم بدرقه‌ای به تهران اعزام خواهند شد تا در روز ۲۷ شهریورماه دیداری با رهبر معظم انقلاب اسلامی داشته باشند و از توصیه‌ها و بیانات ایشان بهره‌مند شوند.

وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم این همایش بتواند همدلی و هماهنگی خوبی را در راستای ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زائران اربعین حسینی فراهم کند.

انتهای پیام// 15/ 313

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8