شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 6, 2020
خدری

حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان بوشهر بر مراقبت اخلاقی تاکید کرد و گفت: در جامعه امروز، فضای مجازی فرصتی برای ترویج معارف اسلامی است و اگر مراقبت نکنیم به آفت تبدیل می شود، لذا اگر طلبه ای فریب بخورد نمی تواند جامعه را در مسیر رشد و تعالی هدایت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، حجت الاسلام رضا خدری، امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی مدرسه علمیه امام علی بن ابیطالب(ع) کنگان اظهار داشت: هنر یک طلبه این است که اشتیاق روز اول ورودش به حوزه را در خود حفظ کند و در کنار نشاط علمی، به مسائل اجتماعی و سیاسی با نگاه به انقلاب اسلامی توجه جدی داشته باشد.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر با بیان اینکه درس خواندن طلبه باید در مسیر انقلاب اسلامی باشد، افزود: امروز انقلاب اسلامی ایران به برکت خون ۲۵۰ هزار شهید هشت سال دفاع مقدس، بارور شده و فرماندهی ایران باعث حیرت جهان شده است.

وی بر حرکت بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد و گفت: همه باید دغدغه این بیانیه را داشتیه باشیم و حتی می توان سرکلاس درس و در کنار مباحثه اخلاقی به تبیین این بیانیه پرداخت.

حجت الاسلام خدری بر عمق بخشی به معلومات حوزوی تاکید کرد و افزود: اتمام دروس حوزوی با نمره کم، برای طلبه یک آفت است و لازم است درس خواندن ما در حوزه به صورت عمیق و با تأمل بیشتری صورت گیرد.

مدیر حوزه علمیه استان بوشهر بر مراقبت اخلاقی تاکید کرد و گفت: در جامعه امروز، فضای مجازی فرصتی برای ترویج معارف اسلامی است و اگر مراقبت نکنیم به آفت تبدیل می شود، لذا اگر طلبه ای فریب بخورد نمی تواند جامعه را در مسیر رشد و تعالی هدایت کند.

وی حرمت گذاشتن به بزرگان را لازم و ضروری دانست و افزود: هرچه ادب یک طلبه بیشتر باشد، توفیق اخلاقی و تربیتی او نیز بیشتر خواهد بود.

حجت الاسلام خدری گفت: یکی از امتیازات این مدرسه قرآنی بودن آن است و در تلاش هستیم در آینده سطوح عالیه حوزوی را در این مدرسه مستقر کنیم که لازمه آن ارتقای علمی مدرسه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =