جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ | Jul 3, 2020
مردی با چاقو به دو زن مسلمان در آلمان حمله کرد

حوزه/ در همایشی به منظور افزایش آگاهی پیرامون اسلام هراسی و برخوردهای ضدمسلمان به ویژه علیه زنان مسلمان، مردی به دو کارمند در یک غرفه حمله کرده و با چاقو زنان مسلمان را هدف قرار داد.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از دیلی صباح، زنان مسلمان در یک همایش «پشتیبانی از تنوع جمعیتی» در شهر اولم در آلمان، توسط یک مرد مسلح به چاقو مورد حمله قرار گرفتند.

به گفته برگزارکنندگان، این نشست به منظور افزایش آگاهی درباره اسلام  هراسی و برخوردهای ضدمسلمانی توسط انجمن ترکی مسلمان در این شهر، در ایالت بادن وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان برپا شده بود.

 بکیر التاس رئیس انجمن ضمن ابراز انزجار نسبت به حمله به این نشست صلح آمیز گفت: در یک غرفه مستقر در این رویداد، این  مرد ابتدا به صورت کلامی به دختران مسلمان ما حمله کرد و سپس با چاقو به کارمندان حمله ور شد. خوشبتخانه از آنجایی که این حمله در آخرین لحظه توسط حاضران متوقف شد، کسی مجروح نشده و مهاجم نیز بازداشت شده است.

بیست و پنج رویداد در آلمان و هلند برای افزایش آگاهی در مورد تبعیض و سوءرفتارهایی که زنان مسلمان در زندگی روزمره با آن ها روبرو هستند برگزار شده است.

ایکنار کوساک رئیس بخش روابط عمومی این انجمن نیز در کلن گفته که زنان مسلمان به ویژه آن هایی که روسری به سر می کنند، روزانه با تبعیض مکرر و حتی خشونت کلامی یا جسمی روبرو می شوند.

اسما تانر ، رئیس بخش ارتباطات فدراسیون زمان مسلمان هلند نیز گفت که آن ها امیدوارند، تعصبات علیه زنان مسلمان از بین برود.

وی خاطرنشان کرد: ما نیز در این جامعه زندگی می کنیم. درست همانطور که همه زندگی می کنند و همانطور که می خواهند پذیرفته می شوند ، ما نیز می خواهیم که به این ترتیب پذیرفته شود.

لازم به ذکر است، آلمان ، کشوری با بیش از 81 میلیون نفر جمعیت ، پس از فرانسه ، دومین جمعیت مسلمانان در اروپای غربی را دارد. در سال های اخیر ، نگرش فزاینده خصمانه نسبت به مهاجران و جامعه مسلمانان گزارش شده است. تعداد حملات  گزارش شده به مسلمانان و مؤسسات اسلامی در آلمان در سال 2018  میلادی حدود 570 مورد بوده است که نسبت به سال 2017 کمتر است. با این وجود ، طبق گفته رسانه های آلمانی ، تعداد افرادی که در حملات ضد مسلمانان زخمی شده اند ، افزایش یافته است. از ژانویه تا سپتامبر ، مقامات 578 حمله به مسلمانان ، مساجد و سایر نهادها را در آلمان شمردند. این رقم بسیار کمتر از حدود 780 مورد جرائم ضداسلامی است که در 9 ماه اول سال 2017 به وقوع پیوسته است .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8