شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 23, 2021
اعتراض به مفقود شدن شیعیان

حوزه/ شیعیان پاکستان در اعتراض به ربوده شدن بی ‌دلیل و غیرانسانی فرزندان خود در شهرهای مختلف تظاهرات کردند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری حوزه شیعیان پاکستان در اعتراض به ربوده شدن بی ‌دلیل و غیرانسانی فرزندان و بستگان خود در مقابل منزل شاه محمود قریشی وزیر خارجه این کشور تجمع کرده و شهرهای مختلف تظاهرات کردند.

تظاهرات علیه ربوده شدن جوانان شیعه پاکستان با حضور خانواده های افراد ربوده شده، نمایندگان سازمان های حقوق بشر، نمایندگان احزاب سیاسی و مذهبی و شهروندان اسلام آباد در جلوی خانه مطبوعات ملی پاکستان برگزار شد.

شرکت کنندگان در این تظاهرات خواستار پیگیری جدی نخست وزیر، فرمانده ارتش و رئیس قوه قضائیه پاکستان در مورد این مسئله حساس کشور شدند و گفتند: ما شهروندان وطن دوست و صلح طلبی هستیم که جوانان ما بدون هیچ جرمی دستگیر و ربوده شده اند و اگر نهاد های امنیتی شک دارند که این جوانان در جرمی دست دارند، باید آنها را در دادگاه بیاورند و محاکمه کنند و مقامات ما که به دنبال گرفتن حقوق مردم کشمیر هستند باید اول از حقوق شهروندان خود محافظت کنند و به ما بگویند که چرا فرزندان ما را دستگیر کرده اند و هیچ اطلاعی در مورد آنها به ما نمی دهند؟ دولت و نهاد های امنیتی کشور موظف هستند که این افراد را اگر در جرمی مرتکب شده اند در دادگاه بیاورند و محاکمه کنند و در غیر این صورت هرچه زودتر جوانان بی گناه را آزاد کنند.

همچنین در شهر لاهور هم خانواده های شیعیان ربوده شده با حضور خانواده یافث نوید هاشمی رئیس اسبق سازمان دانشجویان امامیه پاکستان و وکیل دادگستری شهر فیصل آباد که دو ماه پیش از اسلام آباد توسط افراد ناشناس ربوده شده بود تظاهرات کردند.

این راهپیمایی اعتراض‌آمیز که از جلوی سازمان مطلبوعات شروع شد، در مقابل دفتر استاندار لاهور پایان یافت.

شکیل نقوی وکیل دادگستری در سخنرانی خود در این تظاهرات گفت: مسئله ربوده شدن جوانان توسط افراد ناشناس مشکل جدی کشور است، ما شهروندان کشوری هستیم که نهاد های قضائی دارد و قانون هم وجود دارد و با وجود اینها هر روز جوانان توسط افراد ناشناس ربوده می شوند و هیچ کس هم پاسخگو نیست!

گفتنی است که بیش از 250 تن از جوانان فعال شیعی توسط افراد ناشناس بازداشت شده و برخی شیعیان چند سال می‌گذرد ولی هنوز خبری از آنها به دست نیامده است و دولت پاکستان حاضر به پاسخگویی در مورد وضعیت آنان نیست.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8