شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ | Jul 11, 2020
سید ابوالفضل طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اشکذری نماینده ولی فقیه در سوریه با تجمع علمای مسلمان لبنان دیدار و آنان را به مشارکت در همایش بین المللی علمای جهان اسلام که در دمشق برگزار خواهد شد، دعوت کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری نماینده ولی فقیه در سوریه با تجمع علمای مسلمان لبنان دیدار و آنان را به مشارکت در همایش بین المللی علمای جهان اسلام که در دمشق برگزار خواهد شد، دعوت کرد.

شیخ زین: با اعتقادات و سیاست شرعی جمهوری اسلامی ایران همراه هستیم

شیخ احمد زین رئیس هیئت امنای تجمع علمای مسلمان ضمن خوشامدگویی به نماینده ولی فقیه، گفت: ما در تجمع علمای مسلمان به رساندن پیام اسلام، دعوت به وحدت اسلامی، آزادی قدس شریف و مسئله فلسطین افتخار می کنیم و بر محبت و تقدیر خود از جمهوری اسلامی ایران تاکید می نماییم.

وی افزود: ما با اعتقادات و سیاست شرعی جمهوری اسلامی ایران که از طریق آن پرچم مسئله فلسطین و آزادی قدس را برافراشته است، همراه بوده و به شریعت الهی و مسئله فلسطین پایبند هستیم.

شیخ زین تصریح کرد: تجمع علمای مسلمان، علمای سرتاسر جهان را به آگاهی بخشی به جهان اسلام در جهت التزام به اسلام، وحدت  اسلامی و مسئله فلسطین دعوت می کند.

شیخ عبد الله: جمهوری اسلامی ایران، یک حکومت اسلامی موفق است

شیخ حسان عبد الله رئیس هیئت مدیره تجمع علمای مسلمان در سخنان خود به بُعد عملی روابط تجمع علما و نمایندگی ولی فقیه اشاره کرد و گفت: این روابط به تازگی به وجود نیامده، برادرانی که از زمان تأسیس این تجمع حضور داشتند می دانند که این روابط به زمان آیت الله سید احمد فهری زنجانی نماینده امام خمینی باز می گردد و تا امروز ادامه داشته است.

وی افزود: هدف اول ما نشر اسلام اصیل محمدی است که یکی از اهدف انقلاب اسلامی به شمار می رود، هدف دیگر ما موضوع هدف اسلامی است که طبیعتاً از امور اساسی تجمع علمای مسلمان می باشد و مورد توجه نماینده ولی فقیه در سوریه قرار دارد.

شیخ عبد الله تصریح کرد: فعالیت های ما گسترش یافته و به مراحل مهمی رسیده که نیاز به توسعه و تلاش زیاد دارد، به ویژه که دو اندیشه اساسی برای مقابله با پیشرفت محور مقاومت تلاش می کنند و این اندیشه همان گسترش سکولاریزاسیون در مقابل اندیشه متدین بودن است.

این روحانی لبنانی ادامه داد: اندیشه دیگر، نظریه تکفیری ها مبنی بر عدم توانایی اسلام سیاسی در برپایی حکومت بود؛ این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران، یک حکومت اسلامی موفق است که توانسته با تمدن و پیشرفت همراه باشد.

وی با اشاره به اینکه تلاش هایی برای گسترش الحاد در جهان اسلام انجام می گیرد، گفت: محور مقاومت در حفظ کیان ما بسیار با اهمیت است و این محور دستاورد های مهمی کسب کرده است و پیروزی نهایی بعد از دستاورد های بزرگ یمن و شکست آمریکا در فشار علیه ایران برای کشاندن آن به کاخ سفید، نزدیک است.

نماینده ولی فقیه: امروز بسیار نیازمند وحدت جامعه و وحدت علمای مسلمان هستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری در سخنان خود، ضمن ابراز خشنودی از حضور در میان علمای مسلمان لبنان، گفت: این بسیار زیباست که عالم شیعه در کنار عالم سنّی قرار می گیرد و مردم جامعه را به وحدت و اتحاد دعوت می کنند و امروز بسیار نیازمند وحدت جامعه و وحدت علمای مسلمان هستیم.

وی ادامه داد: در سوریه نیز علمای اهل سنت و  شیعه در کنار یکدیگر قرار دارند و زمانی که شخصی وارد مجلسی می شود، شیعه و سنی برایش یکسان است و اهمیتی به این مسئله نمی دهد.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی با بیان اینکه دشمن به دنبال از هم گسستگی امت اسلامی و ایجاد تفرقه میان علما است، گفت: اگر دشمن در اختلاف افکنی میان علمای امت موفق شود، در تفرقه افکنی و ایجاد اختلاف میان ملت های مسلمان موفق خواهد شد، لذا امام خامنه ای در سال های گذشته بر موضوع بصیرت تاکید داشته اند.

وی افزود: بصیرت به معنی شناخت دشمن از دوست است و ما برخی اوقات دشمن اصلی را از دشمن فرعی تشخیص نمی دهیم.

 نماینده ولی فقیه در پایان گفت: می خواهم دو پیام به شما برسانم، اول سلام امام خامنه ای و دوم؛ دعوت شما به حضور در همایش بین المللی علمای جهان اسلام که در پایان ماه ربیع الاول در دمشق برگزار می شود.

امضای یادداشت همکاری

در پایان این دیدار حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی و شیخ احمد زین یادداشت همکاری مشترک میان نماینده ولی فقیه در سوریه و تجمع علمای مسلمان امضا کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8