شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ | Jul 11, 2020
مسلمانی که حرفه پزشکی را برای ترویج پیام اسلام رها کرد

حوزه/ یک فارغ التحصیل رشته پزشکی، از زمان حادثه 11 سپتامبر تاکنون، به جای اینکه به دنبال شغل پردرآمد خود به عنوان متخصص بیهوشی برود تصمیم گرفت به تبلیغ پیام صلح و آشتی اسلامی مشغول شود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، محمد ال‌نینووی که از دانشکده پزشکی در دانشگاه ایلینوی فارغ التحصیل شده بود و هنگام حادثه 11 سپتامبر در کالج گووینت در جورجیا به تدریس مشغول بود تصمیم گرفت زندگی خود را برای همیشه تغییر دهد و به جای دنبال کردن شغل پزشکی، مبلغ اسلامی شود.

ال نینووی به جای دنبال کردن شغل پزشکی به عنوان متخصص بیهوشی ، راهی سفری شد تا اسلام را به مردم دنیا بشناساند. در طول  سال های  گذشته ، او به  طورگسترده سفر کرد تا پیام عشق دینی را منتشر کند و برداشت مردم از دین اسلام را تا آنجایی که در توان دارد تغییر دهد.

ال نینووی می گوید: احساس می کردم که این وظیفه من است. اعتقاد مذهبی که با آن بزرگ شده بودم در رسانه ها سیاه نمایی می شد. برای من غیرقابل تصور بود، دینی که بر اساس عشق و دلسوزی بی قید و شرط بنا شده می تواند به عنوان توجیهی برای ارتکاب خشونت استفاده شود.

او از سال 2001 تاکنون هر روز کارگاه های آموزشی، سمینارها  و کلاس هایی برگزار کرده که پایه و اساس ایمان اسلامی را که عشق و دلسوزی بی قید و شرط است، آموزش می دهد.

در اوایل سال 2013 ، وی موسسه ای با نام مدینه، یک مسجد و یک مرکز فرهنگی تاسیس کرد که دارای یک مدرسه علمیه و آموزشگاه است. مرکز مذکور یکی از معدود مدارس علمیه در آمریکا می باشد که هدف آن آموزش مبلغان دینی و ائمه جماعت است. وی اخیرا کتابی را نیز با عنوان «کتاب عشق» منتشر کرده که به مؤلفه های معنوی اسلام و مذاهب به طور کلی می پردازد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8